Naukowcy kończą konstruować gigantycznego robota. Korporacja ma już pomysł, jak go wykorzystać

Method-2 to dzieło naukowców z koreańskiej firmy Hankook Mirea Technology
Method-2 to dzieło naukowców z koreańskiej firmy Hankook Mirea Technology youtube.com/Hankook Mirae Technology Co., Ltd.
Naukowcy z koreańskiej firmy Hankook Mirea Technology są na najlepszej drodze do ukończenia jednego z najbardziej spektakularnych projektów ostatnich lat. Jeszcze w tym roku ich 4-metrowy robot ma być gotowy do pracy w terenie. Zainteresowanie wśród klientów jest ponoć ogromne.


Najnowszy film, na którym koreańska firma prezentuje stan zaawansowania prac pochodzi z końcówki grudnia 2017 roku. Można go obejrzeć w tym miejscu. Produkcja pokazuje, że maszyna jest już w stanie chodzić i poruszać palcami. Urządzenie o nazwie Method-2 ma 4-metry wysokości, waży 1,5 tony i jest obsługiwane przez operatora, który za pomocą ruchów rąk, uruchamia 130 kilogramowe ramiona.

Pierwszy egzemplarz ma zostać wypuszczony na rynek jeszcze w tym roku, później rozpocznie się seryjna produkcja. Cena jednego robota ma oscylować w granicach 8,3 mln dolarów.

Mimo to, chętnych nie brakuje. Jeden egzemplarz został już zamówiony przez szefa Amazona Jeffa Bezosa, prezes Hankook Mirea Technology, Yang Jin-Ho, opowiadał jednak, że dostał zapytania od bardzo wielu firm. Chętni na zakup mieli się znaleźć w budownictwie, produkcji, rozrywce, a zainteresowanie wyrazili podobno nawet przedstawiciele koreańskiego wojska.

W ubiegłym roku projektant Witalij Bulgarov przyznał w rozmowie z CNN, że część robotów zostanie przystosowana do pracy na terenach skażonych po awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.