Naukowcy kończą konstruować gigantycznego robota. Korporacja ma już pomysł, jak go wykorzystać

Method-2 to dzieło naukowców z koreańskiej firmy Hankook Mirea Technology
Method-2 to dzieło naukowców z koreańskiej firmy Hankook Mirea Technology youtube.com/Hankook Mirae Technology Co., Ltd.
Naukowcy z koreańskiej firmy Hankook Mirea Technology są na najlepszej drodze do ukończenia jednego z najbardziej spektakularnych projektów ostatnich lat. Jeszcze w tym roku ich 4-metrowy robot ma być gotowy do pracy w terenie. Zainteresowanie wśród klientów jest ponoć ogromne.

Najnowszy film, na którym koreańska firma prezentuje stan zaawansowania prac pochodzi z końcówki grudnia 2017 roku. Można go obejrzeć w tym miejscu. Produkcja pokazuje, że maszyna jest już w stanie chodzić i poruszać palcami. Urządzenie o nazwie Method-2 ma 4-metry wysokości, waży 1,5 tony i jest obsługiwane przez operatora, który za pomocą ruchów rąk, uruchamia 130 kilogramowe ramiona.

Pierwszy egzemplarz ma zostać wypuszczony na rynek jeszcze w tym roku, później rozpocznie się seryjna produkcja. Cena jednego robota ma oscylować w granicach 8,3 mln dolarów.

Mimo to, chętnych nie brakuje. Jeden egzemplarz został już zamówiony przez szefa Amazona Jeffa Bezosa, prezes Hankook Mirea Technology, Yang Jin-Ho, opowiadał jednak, że dostał zapytania od bardzo wielu firm. Chętni na zakup mieli się znaleźć w budownictwie, produkcji, rozrywce, a zainteresowanie wyrazili podobno nawet przedstawiciele koreańskiego wojska.

W ubiegłym roku projektant Witalij Bulgarov przyznał w rozmowie z CNN, że część robotów zostanie przystosowana do pracy na terenach skażonych po awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.