Tą jedną odpowiedzią, możesz przekreślić swoją karierę. Szefowa Facebooka tłumaczy, co irytuje ją u pracowników

Tomasz Pietrzak/Agencja Gazeta
Największą cnotą pracownika (lub kandydata do pracy) Facebooka jest gotowość do nauki i ciekawość świata. Osoby, które mają przekonanie, że wiedzą już wszystko dostają automatycznie od szefostwa czerwoną kartkę.

Janelle Gale jest w Facebooku wiceprezesem w dziale HR. W rozmowie z portalem „Bussiness Insider" kobieta ujawniła, jakich cech nie znosi u swoich pracowników.

– Jeśli masz dosłownie najmądrzejszą osobę w pokoju, która jest czołowym ekspertem od wszystkiego i nie otwiera się na naukę, to dla nas ogromny sygnał ostrzegawczy – tłumaczyła.

Gale upewnia się, czy jej podopieczni nie poczuli się zbyt pewnie w jeden prosty sposób. Zadaje im pytanie dotyczące projektów, starając się dowiedzieć, w jaki sposób praca nad nimi wpłynęła na rozwój zawodowy. Jeżeli ktoś ma problem z udzieleniem przekonującej odpowiedzi, albo stara się na siłę postawić w jak najlepszym świetle, jest to sygnał, że jest zamknięty na poszerzanie wiedzy.

– Szukamy osób uczących się, ludzi, którzy są zaznajomieni z szybką nauką, są intelektualnie ciekawi i stale chcą poszerzać swoją wiedzę – wyjaśniła.

Na podobny aspekt zwracała uwagę amerykańska publicystka i dziennikarka ekonomiczna Suzy Welch. Na pytanie, to, w jaki sposób wyróżnić się wśród tłumu kandydatów do pracy, kobieta podpowiedziała, by skupić się na możliwości rozwoju w firmie.

– Chcę pracować w [nazwa firmy], ponieważ ceni sobie ciągłe doskonalenie się. Skupia się na potrzebach klienta, co wyróżnia ją w branży. Wierzę, że kultura innowacji w produktach i procesach sprawia, że jest wyjątkowa – zasugerowała przykładową odpowiedź.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.