Ceny w Lidlu w dół nawet o połowę. Tak sieć szykuje się do zakazu handlu

Ceny w dół o połowę, wszystkie sklepy otwarte w piątek i sobotę do 22. Tak Lidl szykuje się na zakaz handlu w niedziele
Ceny w dół o połowę, wszystkie sklepy otwarte w piątek i sobotę do 22. Tak Lidl szykuje się na zakaz handlu w niedziele Fot. Maciej Kuroń / Agencja Gazeta
Lidl ma już gotowy plan na radzenie sobie z zakazem handlu. W piątki i soboty sklepy będą prawie "do ostatniego klienta". Przy okazji kusi nas jeszcze niższymi cenami – w te dni spadną one nawet o połowę. Nie wiadomo jednak o jakich produktach mówimy. Wielki test już 11 marca – to pierwsza niedziela, w którą będzie obowiązywał zakaz.

W najbliższą niedzielę większość sklepów w Polsce będzie zamknięta. To dla nich sytuacja nowa, nieznana i tak naprawdę nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w praktyce. Szefowie sieci Lidl w Polsce wymyślili ciekawy sposób na zminimalizowanie skutków zakazu. Jak to zrobią?

Po pierwsze – kusząc klientów tanimi zakupami w piątek i sobotę. Sieć w nowej kampanii reklamowej podkreśla, że w każdą sobotę – nie tylko przed „zakazanymi” niedzielami, Lidl oferuje produkty w cenach nawet o 50 proc. niższych. Co ciekawe w ramach akcji „Tania sobota w Lidlu" ceny produktów będą obniżone również w niedziele, w które zakaz handlu nie będzie obowiązywał.

Po drugie – wszystkie wszystkie sklepy popularnej sieci niemieckich dyskontów w Polsce będą czynne w piątki i soboty aż do godziny 22.00. Do tej pory część z nich w sobotnie wieczory miała krótsze godziny otwarcia.

Wielkim testem będzie najbliższa niedziela. 11 marca większość sklepów w Polsce musi zostać zamknięta. Zakaz będzie obowiązywał również w kolejną niedzielę. Zaś w kwietniu zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić jedynie raz. Ze względu na Wielkanoc aż 3 z 4 niedziel będą wolne od handlu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.