Lokalny Huawei z nowym szefem. Firma przyspieszy rewolucję 5G w Polsce

Huawei zainwestuje w rozwój technologii 5G w Polsce.
Huawei zainwestuje w rozwój technologii 5G w Polsce. Fot. Materiały prasowe
W 2018 r. Huawei zainwestuje w naszym kraju około 2,5 mld zł w badania i rozwój 5G. Ponadto planuje przeprowadzić komercyjną rozbudowę sieci obsługującej nową technologię NB-IoT na całym świecie.

Podczas tegorocznych targów targów Mobile World Congress w Barcelonie Huawei zaprezentował już pełną gamę rozwiązań sieciowych przystosowanych do obsługi technologii 5G. To obecnie jedno z najpopularniejszych zagadnień w świecie nowych technologii. Wprowadzenie 5G „przyspieszy” cały internet. Współpracujące z nią sprzęty będą w stanie pobierać dane w sieci mobilnej z prędkością 2,3 Gb/s.

Najnowsze rozwiązania proponowane przez Huawei obejmują stacje bazowe, sieć rdzeniową i urządzenia brzegowe oraz terminale umożliwiające dostęp do bezprzewodowego szerokopasmowego Internetu. Produkty Huawei są w tym momencie jedynymi dostępnymi w branży ICT rozwiązaniami zapewniającymi możliwość obsługi 5G E2E. Rozwiązania te mają m.in. zapewnić przepustowość dla pobierania danych na poziomie 20 Gbps, czyli 20 razy więcej niż w LTE.

Huawei wspiera rozwój 5G w Polsce
Jak informuje Tony Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska, firma przystąpiła do zainicjowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji Strategii 5G dla Polski. Przystąpienie firmy do programu pozwoli na szeroką współpracę pomiędzy państwem, jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami w celu wdrożenia w Polsce sieci piątej generacji. - Huawei chce aktywnie w tym uczestniczyć i wspierać rozwój polskiej gospodarki – zaznaczył Tony Bao.


Konferencja eco-Connect Poland
Huawei od lat angażuje się w realizowanie innowacyjnych planów na rzecz cyfrowej gospodarki i rozwoju przedsiębiorstw. W tym celu buduje również specjalny, otwarty ekosystem do wymiany know-how.

Takiej wymianie doświadczeń i myśli w temacie transformacji cyfrowej miała też służyć zorganizowana przez firmę konferencja eco-Connect Poland. Zaproszeni na nią zostali zarówno partnerzy biznesowi jak i klienci, eksperci branżowi, a także przedstawiciele sektora rządowego.

– Szeroko zakrojona współpraca z partnerami, oparta na zasadzie win-win, pozwala naszym klientom osiągać sukcesy w dziedzinie cyfrowej transformacji. Co ważne, dzieje się ona na naszych oczach i kształtuje wizję inteligentnego oraz nowoczesnego świata. W związku z nią zmienia się wszystko – zarówno biznes, jak i życie zwykłych ludzi. Dlatego, wsłuchując się w głos otoczenia przy okazji takich wydarzeń jak Huawei eco-Connect Poland jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć zachodzące zmiany i wynikające z nich potrzeby. Dzięki temu tworzymy rozwiązania, które skutecznie na nie odpowiadają, pod kątem różnych branż, oraz wspomagają ich dalszy rozwój – powiedział Tonny Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.