Kupowałeś ostatnio perfumy? Lepiej je sprawdź, służby rozbiły właśnie fabrykę podróbek

Jak się ustrzec kupna podrabianych perfum? To może być trudne, bo w Polsce produkuje się setki tysięcy podróbek
Jak się ustrzec kupna podrabianych perfum? To może być trudne, bo w Polsce produkuje się setki tysięcy podróbek Foto: 123rf.com
Służby skarbowe i policja rozbiły w Mazowieckiem gigantyczną nielegalną fabrykę perfum. W ich ręce wpadło aż 158 tysięcy gotowych do sprzedaży podróbek znanych marek. Przy okazji tej historii tłumaczymy, jak rozpoznać podróbki, kupując perfumy dla siebie.

Obraz skali działalności gangu prowadzącego swój proceder w Lesznowoli dopełnia fakt, że służby znalazły też 3700 innych podrabianych kosmetyków. Wartość rynkowa tych wszystkich kosmetyków – gdyby były oryginalne – wynosi 20 milionów złotych.

Fabryka nielegalnych kosmetyków rozbita
Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i policjanci z Wołomina. Zatrzymano 4 osoby, dwie kobiety i dwóch mężczyzn. To obywatele Ukrainy i Armenii.

To niestety nie pierwsza tego typu akcja tych agentów. W listopadzie 2017 w Magdalence odkryli tysiące opakowań podrabianych perfum, ale też lakiery, szminki czy pudry. Towar w wersji oryginalnej byłby wart 2,7 mln zł. Znaleziono tam prawie 9 tysięcy podrabianych perfum, o wartości rynkowej 1,3 mln złotych.

Co ciekawe, tuż przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia, łódzcy policjanci rozbili podobną fabrykę na swoim terenie. Wtedy odkryto ponad 2 tysiące opakowań gotowych perfum, jak również puste atomizery, zakrętki, koncentraty i flakony. Łódzka fabryka podróbek nie dorównywała jednak skalą tej z Lesznowoli.

Jak rozpoznać podrabiane perfumy?

Tego typu towary najczęściej rozprowadzane są na bazarach i portalach aukcyjnych. Aby ustrzec się przed kupnem podróbek – których skala produkcji jest - jak widać - gigantyczna, warto stosować kilka prostych zasad. Opisaliśmy je niedawno w tekście: Oto 5 prostych reguł, które sprawią, że nie natniesz się na kupno podrobionych perfum. Nie chodzi tylko o podejrzanie niską cenę, ale też np. styl i pojemność flakoników czy numery seryjne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.