Stawiają dom z betonu w kilka godzin. Wszystko za cenę 4 metrów mieszkania w Warszawie

Firma ICON wraz z organizacją New Story zaprezentowała technologię, która ma pozwolić na wydrukowanie i postawienie domu nawet w ciągu kilku godzin
Firma ICON wraz z organizacją New Story zaprezentowała technologię, która ma pozwolić na wydrukowanie i postawienie domu nawet w ciągu kilku godzin youtube.com/New Story
Firma ICON wraz z organizacją New Story zaprezentowała technologię, która ma pozwolić na wydrukowanie i postawienie domu nawet w ciągu kilku godzin. Cena? Zaledwie 34 tys. złotych.

O sposobach na ekspresowe i tanie wybudowanie własnego domu pisaliśmy już na łamach INN:Poland kilkukrotnie. Ten projekt wyróżnia się jednak nawet na tle domu do postawienia w tydzień, który proponuje jedna z polskich firm.

Firma ICON deklaruje, że dom z betonu o powierzchni 60-metrów kwadratowych jest w stanie postawić w zaledwie 6 godzindonosi Quartz. Konstrukcja ma powstawać dzięki wykorzystaniu masywnej drukarki o wymownej nazwie „Wulkan”, która wyrzuca z siebie mieszankę betonu, która twardnieje w miarę drukowania.

Ile kosztuje dom z drukarki?
W tej chwili przedstawiciele spółki oceniają koszt budowy na 10 tys. dolarów (34 tys. zł), w najbliższej przyszłości chcą jednak zejść do poziomu 4 tys. dolarów, czyli ok. 13 tys. złotych. Już teraz cena wydaje się jednak dość atrakcyjna, biorąc pod uwagę, że w Warszawie za taką kwotę dostalibyśmy nieco ponad 4 metry kwadratowe mieszkania.
Po postawieniu ścian do akcji wkracza organizacja New Story. Jej przedstawiciele montują okna, przewody elektryczne i hydraulikę. Nawet z całym procesem wykończenia, mieszkanie ma być zdatne do zamieszkania w ciągu jednej doby. ICON ma jednak ambicje, by zautomatyzować i uprościć ten proces. Chce do tego wykorzystać roboty ( te zajmą się oknami) i drony, które mogłyby malować natryskowo ściany budynku. Pierwsze instalacje mają zostać oddane do użytku mieszkańcom takich krajów jak Haiti i Salwador.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.