Lotnisko bardziej deficytowe, niż Radom. Zestarzało się przez otwarciem

Lotnisko Berlin Brandenburg zestarzało się, zanim je otworzono. Już wiadomo, że jego budowa jest opóźniona o prawie 10 lat
Lotnisko Berlin Brandenburg zestarzało się, zanim je otworzono. Już wiadomo, że jego budowa jest opóźniona o prawie 10 lat Foto: Pexels.com
Lotnisko Berlin Brandenburg miało zacząć działać już 7 lat temu. Jego budowa jest tak opóźniona, że właśnie wymieniono na nim wszystkie monitory z głównego terminalu. Zestarzały się zanim dane im było cokolwiek wyświetlić.

Budowa słynnego już na cały świat lotniska w Berlinie ruszyła w 2006 roku i miała potrwać 5 lat. Ale w 2011 roku nic nie było jeszcze gotowe – i nie jest do tej pory.

Obecnie szacowana data otwarcia obiektu to rok 2020. Pierwotnie koszt inwestycji miał się zamknąć sumą 2 mld euro. Do tej pory pochłonęła ona aż 6,5 mld euro.

Budowa jest tak opóźniona, że lotnisko, które nigdy nie zaczęło działać, zdążyło się już zestarzeć. Monterzy kładą zupełnie nowe instalacje przeciwpożarowe i instalują nowy system sterowania lotniskiem.

Na dodatek okazało się, że wymiany wymagają monitory w głównym terminalu. Jest ich 750, zawierają przestarzałe oprogramowanie z 2012 roku. Sto z nich udało się przenieść na inne berlińskie lotniska – Tegel oraz Schönefeld. Reszta trafi na złom, bo były produkowane na zamówienie i nikt nie chce ich kupić.

Koszt wymiany monitorów to 500 tysięcy euro.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.