Handel zakazany, a w tym centrum tłumy. W tę niedzielę też tak będzie – legalnie

Galeria Północna w Warszawie zapowiada, że będzie otwarta w każdą niedzielę - w ostatnią, z zakazem handlu, odwiedziło ją 10 tys. osób
Galeria Północna w Warszawie zapowiada, że będzie otwarta w każdą niedzielę - w ostatnią, z zakazem handlu, odwiedziło ją 10 tys. osób Facebook.com / Agencja Gazeta
Okazuje się, że najnowsze galerie handlowe są w stanie przyciągnąć klientów nawet w niedziele, w które handlować zakazano. Ta sztuczka udała się Galerii Północnej w Warszawie, wszystko zgodnie z prawem

Właściciele galerii handlowych już od dawna twierdzili, że zakaz handlu w niedziele ich nie dotyczy. Galeria nie handluje, jest tylko miejscem, powierzchnią handlową. I to wynajmujące ją podmioty są objęte zakazem, lub nie.

Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by centra handlowe w niedziele były otwarte, szczególnie jeśli oprócz sklepów mają placówki gastronomiczne, usługowe i na przykład kina.

Tym tropem poszła np. dyrekcja Galerii Północnej w Warszawie. Sprzyja jej kilka kwestii. Po pierwsze, jest to nowe centrum handlowe, otwarte zaledwie kilka miesięcy temu. Poza tym galeria jest nowoczesna, wśród wynajmujących ma kino, klub fitness, kilkanaście restauracji i wiele punktów usługowych.

Bardzo istotny jest też fakt, że to jedyne centrum handlowe w bardzo dużej i szybko rozrastającej się dzielnicy, położonej na peryferiach stolicy.

Pierwszy milion klientów odwiedził Galerię Północną w ciągu 4 tygodni od otwarcia. A w ostatnią – zakazaną dla handlu – niedzielę, przyszło do niej ok. 10 tysięcy osób. To mniej więcej jedna trzecia średniej odwiedzalności tego centrum handlowego. Z drugiej jednak strony inne centra handlowe w pierwszą niedzielę z zakazem handlu odwiedziło poniżej 3 proc. dotychczasowych klientów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.