IBM stworzył komputer o parametrach rodem z lat 90. Ma w tym swój ukryty cel

W tym wypadku warto było cofnąć się nieco w czasie
W tym wypadku warto było cofnąć się nieco w czasie Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta
Moc nowego komputera IBM z procesorem x86 dorównuje mocą tym, z lat 90. -pisze o najnowszym dziele amerykańskiego producenta portal Mashable. Ale tutaj nie o parametry chodzi. Urządzenie zaprezentowane w trakcie IBM Think 2018 ma rozmiary 1x1 mm i jest najmniejszym komputerem świata.


W tym wypadku warto było się cofnąć z rozwojem mocy obliczeniowej. Nowy minikomputer od IBM jest w istocie niewielką płytką krzemową, a do dokładniejszego zapoznania się z jej wyglądem trzeba użyć mikroskopu. W środku znajdziemy baterie, płytę główną, diodę LED i ogniwo fotowoltaiczne -podaje serwis Mashable.

Do czego można wykorzystać minikomputer?
Firma twierdzi, że komputer może zostać wykorzystany w technologii blockchain, kryptografii, systemach bezpieczeństwa i przy wykrywaniu kradzieży. IBM nie podało jeszcze daty oficjalnej premiery (wciąż trwają testy urządzenia), ale jego przedstawiciele uważają, że w ciągu 5 lat minikomputery staną się powszechne i będziemy mogli je znaleźć na wszystkich urządzeniach codziennego użytku.

Już teraz koszt stworzenia minikomputera jest bardzo niski. IBM podał, że wyprodukowanie jednej płytki kosztuje zaledwie 10 centów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.