IBM stworzył komputer o parametrach rodem z lat 90. Ma w tym swój ukryty cel

W tym wypadku warto było cofnąć się nieco w czasie
W tym wypadku warto było cofnąć się nieco w czasie Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta
Moc nowego komputera IBM z procesorem x86 dorównuje mocą tym, z lat 90. -pisze o najnowszym dziele amerykańskiego producenta portal Mashable. Ale tutaj nie o parametry chodzi. Urządzenie zaprezentowane w trakcie IBM Think 2018 ma rozmiary 1x1 mm i jest najmniejszym komputerem świata.

W tym wypadku warto było się cofnąć z rozwojem mocy obliczeniowej. Nowy minikomputer od IBM jest w istocie niewielką płytką krzemową, a do dokładniejszego zapoznania się z jej wyglądem trzeba użyć mikroskopu. W środku znajdziemy baterie, płytę główną, diodę LED i ogniwo fotowoltaiczne -podaje serwis Mashable.

Do czego można wykorzystać minikomputer?
Firma twierdzi, że komputer może zostać wykorzystany w technologii blockchain, kryptografii, systemach bezpieczeństwa i przy wykrywaniu kradzieży. IBM nie podało jeszcze daty oficjalnej premiery (wciąż trwają testy urządzenia), ale jego przedstawiciele uważają, że w ciągu 5 lat minikomputery staną się powszechne i będziemy mogli je znaleźć na wszystkich urządzeniach codziennego użytku.

Już teraz koszt stworzenia minikomputera jest bardzo niski. IBM podał, że wyprodukowanie jednej płytki kosztuje zaledwie 10 centów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.