Szykuje się gorąca majówka. Pracownicy LOT mogą sparaliżować firmę w kluczowym momencie

Pracownicy LOT zastanawiają się nad rozpoczęciem strajku
Pracownicy LOT zastanawiają się nad rozpoczęciem strajku mat. pras.
Pracownicy LOT zastanawiają się nad rozpoczęciem strajku. Za miesiąc wszystko stanie się jasne, może się wtedy okazać, że 1600-osobowa załoga przerwie pracę i sparaliżuje działalność narodowego przewoźnika.

Pracownicy LOT rozpoczęli właśnie referendum w sprawie strajkudowiedziało się money.pl. W przewoźniku pracuje 1600 pracowników etatowych, część z nich jest obecnie za granicą albo właśnie odbywa lot. Dlatego rozstrzygnięcie ma nastąpić dopiero za miesiąc. Czyli tuż przed majówką, która dla linii lotniczych jest wyjątkowo gorącym okresem.

Żądania pracowników LOT-u
Czego domagają się pracownicy zatrudnieni w polskich liniach? Przede wszystkim – stałych zarobków. Obecnie niemal połowa pensji jest uzależniona od dodatków. Co więcej, gdy kilka lat temu LOT popadł w problemy finansowe, spółka ścieła wynagrodzenia i do tej pory do nich nie wróciła. Teraz kondycja finansowa LOT-u znacznie się jednak poprawiła, a obsługa linii chciałaby mieć z tego korzyści. Dlatego żądają powrotu płac z 2010 roku.

- Mamy już dość propagandy sukcesu. W pracy musi być bezpiecznie, warunki personelu i pilotów muszą być na wysokim poziomie. Wtedy, i tylko wtedy, też bezpieczni będą pasażerowie, a na tym najbardziej nam zależy - powiedziała money.pl Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego.


Co na to prezes LOT, Rafał Milczarski? Razem z cały kierownictwem przebywa w Seattle, o planowanym strajku dowie się więc zapewne dopiero późnym popołudniem.

Strajki to już niemal codzienność linii lotniczych. W 2016 roku świat obiegła informacja o zawieszeniu pracy przez pilotów Lufthansy, w 2018 roku prawdopodobnie w analogiczny sposób zostaną uziemione samoloty Air France.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.