Koniec tanich zakupów – skarbówka bierze się za bazary. Chce odzyskać miliardy złotych

Krajowa Administracja Skarbowa bierze się za targowiska - zapowiedział wiceszef tej instytucji - Piotr Walczak. Chce odzyskać miliardy złotych z podatków
Krajowa Administracja Skarbowa bierze się za targowiska - zapowiedział wiceszef tej instytucji - Piotr Walczak. Chce odzyskać miliardy złotych z podatków Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej ujawnił plan skarbówki. Urzędnicy mają teraz zająć się ucywilizowaniem wielkich targowisk. Cel jest jeden: pieniądze. KAS chce odzyskać miliardy złotych z podatków, których płacenia unikają sprzedawcy.

Piotr Walczak mówił o tym w Sejmie, odpowiadając na pytania jednej z posłanek PiS. Zastępca szefa KAS wyznał, że jego instytucja zamierza "ucywilizować" wielkie targowiska, donosi TVN24BiS.pl.

Nie wyjaśnił o jakie dokładnie chodzi – czy bardziej o centra handlu hurtowego, czy o bazary, jakie można znaleźć w każdym mieście.

Skarbówka a bazary
Wiadomo, że te pierwsze już od jakiegoś czasu są na celowniku urzędników – szczególnie od momentu, gdy w internecie pojawiła się relacja anonimowego blogera o patologiach, jakie mają miejsce w centrum handlu w Rzgowie.

Walczak dodał również, iż KAS odnosi sukcesy w walce z tytoniową szarą strefą. Poinformował, że dziś "przebicie na nielegalnej produkcji papierosów jest większe niż na nielegalnej produkcji amfetaminy", wynosi 1000 proc. do 700 proc.

Zwrócił też uwagę na walkę z nielegalnym hazardem. Poinformował o zablokowaniu 1500 domen internetowych oferujących nielegalny hazard i zajęciu prawie 30 tys. nielegalnych automatów.

– Oczywiście nie udało nam się zupełnie usunąć z przestrzeni publicznej nielegalnego hazardu. Na pewno czeka nas jeszcze długa walka. Ale udało nam się go wyprzeć z takiej pół oficjalnej przestrzeni, w której on funkcjonował – zaznaczył.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.