Szukasz biletów lotniczych za grosze? Już wiemy, kiedy połączenia są najtańsze

Eksperci pracujący dla porównywarki biletów cen lotniczych o nazwie Cheap Air przeanalizowali 3 mln połączeń lotniczych
Eksperci pracujący dla porównywarki biletów cen lotniczych o nazwie Cheap Air przeanalizowali 3 mln połączeń lotniczych Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Eksperci pracujący dla porównywarki biletów cen lotniczych o nazwie Cheap Air przeanalizowali 3 mln połączeń lotniczych, by zbadać, kiedy klienci mają szansę trafić na najtańsze oferty. Wbrew pozorom, okazało się, że tym terminem nie jest last minute.

Każdy turysta marzy o znalezieniu połączenia lotniczego za równowartość 20 albo 30 zł. Wyszukiwanie okazji bywa jednak dość czasochłonne, a jeżeli nawet uda się trafić na jedną z nich, bilety znikają w mgnieniu oka. Eksperci Cheap Air postanowili więc nieco ułatwić życie wszystkim amatorom podróży za grosze. Przyjrzeli się w tym celu cenom połączeń między 320 dniami przed startem, a dniem, który poprzedzał wyjazd. - donosi "The Huffington Post". Badanie zostało przeprowadzone na podstawie połączeń lotniczych wewnątrz USA, trzeba więc wziąć poprawkę na to, że w europejskich realiach daty mogą się nieco różnić.

Kiedy bilety są najtańsze?
Z ich analizy lotów z 2017 roku wynika, że najtańsze połączenia możemy znaleźć zazwyczaj 70 dni przed podróżą. Jeżeli nie uda się jednak kupić biletu tego konkretnego dnia, warto szukać okazji między 121 a 21 dniem – w trakcie tzw. „głównego okna rezerwacji”.

Badacze podkreślają jednak, że są to średnie wyliczenia, a cena biletu zależy również od takich czynników jak pora roku. I tak w zimie najlepiej kupić bilet 61 dni wcześniej, wiosną 90 dni, latem 47, a jesienią – 69. Istotny jest również dzień tygodnia, w którym dokonujemy zakupu – najtańsze bilety można znaleźć we wtorki i środy. Zasady te mają jednak niewielkie zastosowanie w odniesieniu do miast, w których ruch turystyczny jest duży przez cały rok i trudno dostępnych portów lotniczych w mniejszych miastach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.