Awokado pokonane. To będzie najmodniejszy owoc tego lata

Rośnie popularność ananasów, są one jednym z najchętniej kupowanych owoców w Wielkiej Brytanii.
Rośnie popularność ananasów, są one jednym z najchętniej kupowanych owoców w Wielkiej Brytanii. Fot. Michał Bedner / Agencja Gazeta
Dane zaprezentowane przez sieć supermarketów Tesco w Wielkiej Brytanii wskazują, że popularność ananasów wciąż rośnie. Owoce te wkrótce wyprzedzą dotychczasowego lidera sprzedaży – awokado.

Jak informuje portal FoodNavigator, sprzedaż ananasów w sklepach sieci Tesco w Wielkiej Brytanii rośnie obecnie najszybciej. Wzrost ten jest większy niż notowany w ubiegłym roku wzrost sprzedaży awokado. Jak powiedział portalowi Morgan Jaquemet, szef działu zakupów w sieci, może się to wiązać z „wszechstronnością” tego owocu. Ananas może być składnikiem dań głównych, deserów, a także pyszną przekąską. Wpływ na popularność tego owocu ma również powrót Anglików do gotowania w domu.

Nie bez znaczenia są również rady dietetyków, którzy namawiają do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców dziennie, a także wysoka zawartość witaminy C w ananasach.

Ananas to nowe awokado
Tesco, w ramach dostosowania się do zmieniających się trendów żywieniowych, postawiło również na sprzedaż ananasów w formie gotowych przekąsek. Jednak nie tylko całe owoce i gotowe przekąski odnotowują wzrosty sprzedaży. Coraz lepiej sprzedają się również soki ananasowe, gotowa pizza hawajska, jak również owoce w puszkach.

Wzrost sprzedaży ananasów dotyczy zarówno Europy, jak i USA, świadczyć o tym może rosnąca produkcja ananasów w Kostaryce. W ciągu dwóch lat zwiększyła się ona o blisko 10 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.