Szef Zary zdetronizowany. Oto najbogatszy człowiek w Europie

Najbogatszym Europejczykiem jest Bernard Arnault. Zgromadzony przez niego majątek oszacowano na 70 mld dolarów.
Najbogatszym Europejczykiem jest Bernard Arnault. Zgromadzony przez niego majątek oszacowano na 70 mld dolarów. Wikimedia Commons / Jérémy Barande
Taki majątek zgromadził prezes koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) Bernard Arnault. Jego wartość została oszacowana na podstawie Bloomberg Billionaires Index.

Zgodnie z danymi Bloomberga, na które powołuje się portal radiozet.pl, Bernard Arnault zawędrował na najwyższe miejsce rankingu najbogatszych Europejczyków. Stało się to możliwe dzięki wzrostowi notowań domu mody Christian Dior, którego jest udziałowcem. Łączna wartość zgromadzonego przez niego majątku wynosi 70,7 mld dolarów. Tym samym zdetronizował on dotychczasowego najbogatszego Europejczyka, którym był Hiszpan Amancio Ortega, twórcy marki ubrań Zara.

Bernard Arnault z Louis Vuitton - najbogatszy Europejczyk
Sam koncern LVMH, którego prezesem jest Arnault obejmuje marki Louis Vuitton, Givenchy, Guerlain, Chaumet, Moet & Chandon - Hennessy.

Wysoka lokata w Europie przekłada się również na jego pozycję w rankingu światowym. Obecnie zajmuje on w nim czwartą lokatę. Zaś najbogatszym człowiekiem na świecie jest Jeff Bezos – właściciel internetowego imperium Amazon. Kolejne miejsca na podium zajęli kolejno Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu i giełfowy inwestor Warren Buffet.

Imperium Amazon – najcenniejsza marka świata
Na pierwsze miejsce w listy najbogatszych ludzi na świecie Bezos trafił w styczniu bieżącego roku. Stał się jednocześnie najbogatszym człowiekiem w historii ludzkości. Wartość zgromadzonego przez niego majątku oszacowano na 105 mld dolarów. Wyprzedził tym samym poprzedniego najbogatszego człowieka w dziejach, którym do tej pory był Bill Gates.


Z całą pewnością Bezosowi pomaga fakt, że Amazon stał się w tym roku najdroższą marka na świecie, a jej wartość eksperci wycenili na 151 mld dolarów. Jej wartość w stosunku do ubiegłego roku wzrosła o blisko 42 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.