Poczuj się jak Mark Zuckerberg. Facebook daje użytkownikom jego supermoce

Do tej pory tylko Mark Zuckerberg mógł kasować swoje wiadomości z Messengera. Teraz każdy będzie miał taką możliwość.
Do tej pory tylko Mark Zuckerberg mógł kasować swoje wiadomości z Messengera. Teraz każdy będzie miał taką możliwość. Foto: Flickr.com / The Crunchies! / (CC BY-ND 2.0)
Do niedawna Mark Zuckerberg był jedyną osobą na świecie, która mogła skasować swoje wiadomości wysyłane za pomocą Facebook Messengera. Teraz taką możliwość będzie miał każdy właściciel konta na „twarzoksiążce”.

W zasadzie Facebook nie miał innego wyjścia. Kilka dni temu serwis TechCrunch odkrył, że wiadomości wysyłane przez Marka Zuckerberga (i prawdopodobnie innych wysoko postawionych menedżerów firmy) do innych użytkowników serwisu za pośrednictwem Messengera po prostu znikają.

Społecznościowy gigant pospiesznie wyjaśnił, że owszem, tak się dzieje, ale to tylko działanie zapobiegające kryzysom w przyszłości i przywołał aferę z wyciekiem maili w firmie Sony Pictures w 2014 roku.

Kasowanie wiadomości z Messengera
W momencie gdy wyszło na jaw, iż Zuckerberg może kasować swoje wiadomości z Messengera a inni mogą co najwyżej o tym pomarzyć, Facebookowi nie pozostało nic innego, niż stwierdzenie, że Mark tylko testował taką opcję i zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom.

Dokładnie nie wiadomo kiedy ta funkcja będzie dostępna. Do tej pory wiadomości można było kasować tylko i wyłącznie ze swojego profilu. Pozostawały one zarówno na serwerach Facebooka, miały też do nich dostęp osoby, z którymi prowadziliśmy konwersację. Teraz będziemy mogli je permanentnie skasować lub ustawić czas, po którym zostaną automatycznie usunięte ze wszystkich miejsc w sieci.


– Omawialiśmy tę funkcję kilka razy. Osoby korzystające z niej w szyfrowanej wersji programu Messenger mają możliwość ustawienia licznika czasu – ich wiadomości są automatycznie usuwane. Będziemy teraz udostępniać szerszą funkcję usuwania wiadomości. To może zająć trochę czasu. Dopóki ta funkcja nie będzie gotowa, nie będziemy już usuwać komunikatów kierownictwa. Powinniśmy to zrobić wcześniej – i przykro nam, że nie zrobiliśmy tego – napisał rzecznik Facebooka, cytowany przez TechCrunch.

Prywatność na Facebooku
Po ostatnich aferach związanych z wykorzystywaniem przez Facebooka danych użytkowników, serwis pospiesznie wprowadza nowe funkcje. Mają one zwiększyć prywatność w sieci. Przykład? Facebook kasuje możliwość wyszukiwania ludzi po numerach telefonów oraz adresach e-mail.

Mimo wszystko wiele osób, które właśnie zrozumiały jak mocno Facebook może ingerować w ich życie, przekazują sobie instrukcje, jak wykasować swoje dane z Facebooka.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.