Spieszcie się szukać znajomych na Facebooku. Portal kasuje dwie ważne opcje wyszukiwania

Facebook usuwa dwie opcje wyszukiwania znajomych: za pomocą adresów e-mail i numerów telefonów.
Facebook usuwa dwie opcje wyszukiwania znajomych: za pomocą adresów e-mail i numerów telefonów. Fot. 123rf.com
To najprawdopodobniej kolejna konsekwencja skandalu wokół udostępniania danych użytkowników słynnego portalu społecznościowego. Facebook postanowił usunąć dwie spośród opcji wyszukiwania.

„Wkrótce nikt już nie będzie mógł wyszukiwać osób na podstawie ich adresów e-mail oraz numerów telefonu” – informuje portal conowego.pl. Te funkcjonalności były wyjątkowo skuteczne w sytuacjach, gdy nasi znajomi nie mieli zdjęcia profilowego lub nie przedstawiało ono właściciela profilu, a także w sytuacjach, gdy właściciele profilów zmieniali pisownię swoich personaliów. Zdarzało się też, że na tej podstawie wyszukiwano na portalu partnerów biznesowych lub osoby próbujące się z nami skontaktować.

– Mamy obowiązek chronić wasze dane, a jeśli nie możemy go spełnić, nie zasługujemy na to, aby wam służyć – tak tydzień temu zadeklarował Mark Zuckerberg w ogłoszeniach prasowych i oświadczeniu opublikowanym na jego profilu. Wygląda zatem na to, że oświadczenie to jest wdrażane w życie w dosyć radykalnej formule.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.