Będą poważne utrudnienia na lotniskach w Polsce. Dziesiątki odwołanych lotów

Dziś w Polsce odwołano aż 40 lotów z i do Niemiec. Przyczyną jest strajk na niemieckich lotniskach
Dziś w Polsce odwołano aż 40 lotów z i do Niemiec. Przyczyną jest strajk na niemieckich lotniskach Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Kilkadziesiąt samolotów nie wyleci i nie wyląduje dziś na polskich lotniskach. Przyczyną jest strajk pracowników niemieckich portów lotniczych. W praktyce odwołano większość lotów z i do Polski.

Dziś, we wtorek 10 kwietnia z powodu strajków ostrzegawczych na 4 niemieckich lotniskach odwołano aż połowę z 1600 zaplanowanych lotów Lufthansy. W bardzo dużym stopniu dotknie to polskich podróżnych. W sumie anulowano aż 40 kursów z i do naszego kraju.

Strajk w Niemczech, odwołane loty w Polsce
Strajki trwają w portach lotniczych we Frankfurcie, Monachium, Kolonii i Bremie. Zarządził je związek zawodowy Verdi. Przyczyną są zbyt niskie – ich zdaniem – płace.

Ta sytuacja dotknie ok. 90 tysięcy pasażerów, w tym planujących podróż na 58 lotach międzykontynentalnych. Mogą oni bezpłatnie zmienić rezerwację na inny dzień. Ci, którzy podróżują wewnątrz Niemiec mają prawo do zamiany biletu lotniczego na kolejowy.

W Polsce podróżni będą mieli problemy aż na 7 lotniskach. W praktyce do 4 niemieckich portów nie da się wylecieć z Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Bydgoszczy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.