Twój samolot się spóźnił? Ta firma szybko przeliczy to na pieniądze i zrobi przelew na konto

GIVT szacuje, że tylko w Unii Europejskiej problem spóźnień i odwołanych lotów dotyczy 15 mln pasażerów
GIVT szacuje, że tylko w Unii Europejskiej problem spóźnień i odwołanych lotów dotyczy 15 mln pasażerów Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Siatki połączeń linii lotniczych są napięte, maszyn jest niewiele, a piloci niektórych z nich regularnie grożą strajkiem. Nic dziwnego, że rocznie miliony pasażerów boryka się z problemem opóźnionych lub nawet odwołanych połączeń lotniczych.


Nie wszyscy wiedzą, że za takie perturbacje w trakcie podróży przewoźnik powinien nam zapłacić. Rekompensata przysługuje nam wtedy, kiedy dolatujemy do miejsca docelowego z co najmniej 3-godzinnym opóźnieniem i waha się między 250 a 600 euro. Wielu Polaków nie ma jednak świadomości, że cokolwiek im się od linii lotniczych należy.

Jak uzyskać rekompensatę od linii lotniczej?
To jednak powoli się zmienia – na naszym rynku pojawiają się kolejne firmy oferujące szybkie uzyskanie pieniędzy za opóźnione loty. To ważne, bo przewoźnicy nie zawsze uznają roszczenia klientów i sprawy lądują w sądzie. Średni czas ich rozpatrywania sięga przeciętnie około 12 miesięcy. Co więcej, potyczka w sądzie zazwyczaj wymaga również konsultacji z prawnikiem.
Pomóc może np. założona przez Jacka Podobę i Jacka Komarackiego platforma GIVT. W ciągu kilku miesięcy spółka zgłosiła w imieniu swoich klientów wnioski o ponad 10 mln zł do około 100 linii lotniczych. Po zakończeniu spraw przelewa pieniądze prosto na konta bankowe podróżnych. Platforma wykorzystuje systemy automatyzacji zadań, machine learning i zaawansowane big data.

– Dla podniesienia skuteczności naszych działań powołaliśmy też kancelarię GIVT Legal, która wzmacnia nas w procesie negocjacji z liniami lotniczymi – mówi Jacek Podoba, prezes GIVT.

GIVT szacuje, że tylko w Unii Europejskiej problem spóźnień i odwołanych lotów dotyczy 15 mln pasażerów, co przekłada się na rekompensaty sięgające 5 mld euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.