Twój samolot się spóźnił? Ta firma szybko przeliczy to na pieniądze i zrobi przelew na konto

GIVT szacuje, że tylko w Unii Europejskiej problem spóźnień i odwołanych lotów dotyczy 15 mln pasażerów
GIVT szacuje, że tylko w Unii Europejskiej problem spóźnień i odwołanych lotów dotyczy 15 mln pasażerów Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Siatki połączeń linii lotniczych są napięte, maszyn jest niewiele, a piloci niektórych z nich regularnie grożą strajkiem. Nic dziwnego, że rocznie miliony pasażerów boryka się z problemem opóźnionych lub nawet odwołanych połączeń lotniczych.


Nie wszyscy wiedzą, że za takie perturbacje w trakcie podróży przewoźnik powinien nam zapłacić. Rekompensata przysługuje nam wtedy, kiedy dolatujemy do miejsca docelowego z co najmniej 3-godzinnym opóźnieniem i waha się między 250 a 600 euro. Wielu Polaków nie ma jednak świadomości, że cokolwiek im się od linii lotniczych należy.

Jak uzyskać rekompensatę od linii lotniczej?
To jednak powoli się zmienia – na naszym rynku pojawiają się kolejne firmy oferujące szybkie uzyskanie pieniędzy za opóźnione loty. To ważne, bo przewoźnicy nie zawsze uznają roszczenia klientów i sprawy lądują w sądzie. Średni czas ich rozpatrywania sięga przeciętnie około 12 miesięcy. Co więcej, potyczka w sądzie zazwyczaj wymaga również konsultacji z prawnikiem.
Pomóc może np. założona przez Jacka Podobę i Jacka Komarackiego platforma GIVT. W ciągu kilku miesięcy spółka zgłosiła w imieniu swoich klientów wnioski o ponad 10 mln zł do około 100 linii lotniczych. Po zakończeniu spraw przelewa pieniądze prosto na konta bankowe podróżnych. Platforma wykorzystuje systemy automatyzacji zadań, machine learning i zaawansowane big data.

– Dla podniesienia skuteczności naszych działań powołaliśmy też kancelarię GIVT Legal, która wzmacnia nas w procesie negocjacji z liniami lotniczymi – mówi Jacek Podoba, prezes GIVT.

GIVT szacuje, że tylko w Unii Europejskiej problem spóźnień i odwołanych lotów dotyczy 15 mln pasażerów, co przekłada się na rekompensaty sięgające 5 mld euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.