Znamy zwycięzcę polskiej edycji Imagine Cup 2018. W finale w Seattle będą walczyć o 100 tysięcy dolarów

Wavy będzie reprezentowało Polskę w finale światowym Imagine Cup 2018.
Wavy będzie reprezentowało Polskę w finale światowym Imagine Cup 2018. Materiały prasowe
W polskim finale, który odbył się w czwartek, 12. kwietnia wzięło w udział 12 drużyn z całego kraju. Każda z nich walczyła o zwycięstwo, dające możliwość udziału w finale światowym w amerykańskim Seattle. Zwycięzcą została drużyna Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką i Politechnikę Warszawską.

Uczestnicy polskiego finału Imagine Cup 2018 zmierzyli się w czterech kategoriach: Artificial Inteligence, Mixed Reality, Big Data, Smart City.

Pierwsze miejsca w każdej z kategorii zajęły odpowiednio: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej, Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką i Politechnikę Warszawską oraz Raccoon Smart Trash z Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, która brała udział w kategorii specjalnej poświęconej inteligentnym miastom.

Polskie finały Imagine Cup 2018 objęte były patronatami aż czterech ministerstw: Przedsiębiorczości i Technologii, Cyfryzacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronatem medialnym wydarzenie objęła redakcja INN:Poland, której redaktor naczelny, Krzysztof Majdan był jednym z jurorów.

Podczas oceny poszczególnych projektów jury zwracało uwagę nie tylko na potencjał rynkowy każdego z nich, ale również na dojrzałe podejście jego twórców do panujących trendów technologicznych.

Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018
Spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury zadecydowało o wyborze Wavy jako tej drużyny, która będzie reprezentowała Polskę na finałach światowych Imagine Cup 2018. Przypomnijmy, że Wavy startowało w kategorii Big Data, gdzie zaprezentowało lokalizator dla nurków rekreacyjnych. Zadaniem tego urządzenia jest przekazywanie informacji o położeniu nurka w czasie rzeczywistym. Ponadto zebrane dane trafiają do chmury Azure, gdzie zostają przeanalizowane i zobrazowane, co bezpośrednio przekłada się na poprawę poczucia bezpieczeństwa pod wodą.


Nagrodą główną, którą otrzyma zwycięski start-up, jest czek na 100 tysięcy dolarów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.