Znamy zwycięzcę polskiej edycji Imagine Cup 2018. W finale w Seattle będą walczyć o 100 tysięcy dolarów

Wavy będzie reprezentowało Polskę w finale światowym Imagine Cup 2018.
Wavy będzie reprezentowało Polskę w finale światowym Imagine Cup 2018. Materiały prasowe
W polskim finale, który odbył się w czwartek, 12. kwietnia wzięło w udział 12 drużyn z całego kraju. Każda z nich walczyła o zwycięstwo, dające możliwość udziału w finale światowym w amerykańskim Seattle. Zwycięzcą została drużyna Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką i Politechnikę Warszawską.

Uczestnicy polskiego finału Imagine Cup 2018 zmierzyli się w czterech kategoriach: Artificial Inteligence, Mixed Reality, Big Data, Smart City.

Pierwsze miejsca w każdej z kategorii zajęły odpowiednio: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej, Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką i Politechnikę Warszawską oraz Raccoon Smart Trash z Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, która brała udział w kategorii specjalnej poświęconej inteligentnym miastom.

Polskie finały Imagine Cup 2018 objęte były patronatami aż czterech ministerstw: Przedsiębiorczości i Technologii, Cyfryzacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronatem medialnym wydarzenie objęła redakcja INN:Poland, której redaktor naczelny, Krzysztof Majdan był jednym z jurorów.

Podczas oceny poszczególnych projektów jury zwracało uwagę nie tylko na potencjał rynkowy każdego z nich, ale również na dojrzałe podejście jego twórców do panujących trendów technologicznych.

Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018
Spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury zadecydowało o wyborze Wavy jako tej drużyny, która będzie reprezentowała Polskę na finałach światowych Imagine Cup 2018. Przypomnijmy, że Wavy startowało w kategorii Big Data, gdzie zaprezentowało lokalizator dla nurków rekreacyjnych. Zadaniem tego urządzenia jest przekazywanie informacji o położeniu nurka w czasie rzeczywistym. Ponadto zebrane dane trafiają do chmury Azure, gdzie zostają przeanalizowane i zobrazowane, co bezpośrednio przekłada się na poprawę poczucia bezpieczeństwa pod wodą.


Nagrodą główną, którą otrzyma zwycięski start-up, jest czek na 100 tysięcy dolarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.