Duża spółka zaatakuje Niemców tanim prądem. Klientów kusi niskimi rachunkami i bonami na zakupy

PGE jest największym dostawcą energii w Polsce, zasięgiem obejmuje wschodnią i część centralnej Polski.
PGE jest największym dostawcą energii w Polsce, zasięgiem obejmuje wschodnią i część centralnej Polski. Fot. Materiały promocyjne
Największa z polskich firm energetycznych zawalczy o klientów w Warszawie. Specjalnie dla nich stworzyła nową markę Lumi. Głównym jej zadaniem jest odbicie klientów Innogy.

PGE Polska Grupa Energetyczna, największy w kraju dostawca usług energetycznych, stworzyła nową markę – Lumi. Powstała ona specjalnie z myślą o rynku warszawskim. Głównym celem giganta jest przejęcie klientów związanych umową z Innogy, czyli dawnego RWE, który jest właścicielem sieci przesyłowej w stolicy.

300 złotych na tankowanie i gwarancja stałej ceny
W ramach oferty ci, którzy zdecydują się na zmianę dostawcy prądu, będą mogli liczyć na bon o wartości 300 złotych na tankowanie lub na zakupy w galeriach handlowych. Dodatkowo wszyscy, którzy zdecydują się na przejście do Lumi otrzymają na 36 miesięcy gwarancję, że cena prądu nie wzrośnie. Poza tym w ramach usługi assistance będzie można liczyć na pomoc elektryka w przypadku najdrobniejszych nawet usterek instalacji elektrycznej.

Każdy zainteresowany może za pomocą kalkulatora na stronie dostawcy sprawdzić, ile zaoszczędzi przez cały czas trwania umowy.

W opinii anonimowego menedżera działającego w branży energetycznej cytowanego przez Puls Biznesu, atak na Warszawę to ciekawy ruch ze strony PGE. Wiąże się to między innymi z tym, że reszta kraju jest podzielona między czterech dużych graczy – Eneę, Energę, PGE i Tauron, a wszystkie one są spółkami siostrzanymi. W związku z tym to właśnie na rynku stołecznym PGE może szukać klientów, nie szkodząc jednocześnie interesom pozostałych spółek.Jak przypuszcza ekspert cytowany przez Puls Biznesu, stworzenie nowej marki ma prawdopodobnie odróżnić dotychczasową ofertę PGE od nowej, która dostępna będzie wyłącznie w Warszawie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.