Przebili wszystkich. Galeria obejdzie zakaz handlu w niedziele dzięki „nowym funkcjom”

Galeria Metropolia otworzy na swoim terenie kasy biletowe i poczekalnię dla pasażerów.
Galeria Metropolia otworzy na swoim terenie kasy biletowe i poczekalnię dla pasażerów. fot . Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Od czasu rozpoczęcia prac nad ustawą o zakazie handlu w niedziele poszczególne sieci i galerie handlowe prześcigają się w pomysłach, jak nie stracić w związku z brakiem klientów przez jeden dzień. Niektóre sposoby jak np. ustawianie automatów z symbolami kupowanych towarów czy otwarcie showroomów robią wrażenie.

Jednym z gorących tematów była też sprzedaż prowadzona na dworcach. Zgodnie z zapisami w ustawie, w niedziele wolne od handlu możliwa jest tam sprzedaż „w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych”. Jednak brak jest precyzyjnych informacji, co ustawodawca rozumie przez „bezpośrednią obsługę”.

Kasy biletowe i poczekalnia w centrum handlowym
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, ten brak precyzji postanowiła wykorzystać gdańska Galeria Metropolia, sąsiadująca bezpośrednio z dworcem kolejowym. Otóż, galeria ta na swoim terenie chce... otworzyć kasy biletowe PKP i urządzić poczekalnię! Przebiła tym samym wszystkie dotychczasowe pomysły, o których i my już wspominaliśmy.

Jak możemy przeczytać w dzienniku, dyrekcja oficjalnie informuje, iż działania te mają spowodować duże udogodnienia dla pasażerów. - Od samego początku zakładaliśmy wprowadzenie „funkcji dworcowych”, aby wachlarz usług dla pasażerów był kompletny: obejmował poczekalnie, kasy biletowe, informację pasażerską oraz rozbudowaną gastronomię - mówi „Wyborczej” Andrzej Klein, dyrektor Galerii Metropolia. Tym samym odcina się od spekulacji, że pomysł wprowadzenia funkcji dworca do budynku centrum handlowego powstał wyłącznie w związku z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele.


Jednak o tym, czy sklepy na terenie obiektu będą czynne w niedziele wolne od handlu zadecyduje analiza prawna, którą zamówiło kierownictwo centrum handlowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.