Ta ankieta to hit miesiąca. Zapytali studentów, gdzie chcą pracować. Odpowiedzi? Google, Deloitte i… wielkie zaskoczenie

Firma badawcza Nielsen spytała studentów, który pracodawca jest według nich najlepszy
Firma badawcza Nielsen spytała studentów, który pracodawca jest według nich najlepszy Fot. Jagoda Gorol / Agencja Gazeta
Takich rezultatów chyba nikt się nie spodziewał. AIESEC Polska spytał studentów, który pracodawca jest według nich najlepszy. Pierwsze miejsca nie powinny dziwić – czołowa trójka to Google oraz potentaci sektora konsultingowego, czyli Deloitte i E&Y. Kolejne typy wzbudzają już jednak totalne zamieszanie.


Choć o poprawie sytuacji finansowej w handlu mówi się już od dawna, a do wysokości zarobków kasjerów (czyli było nie było, najniżej postawionej grupie w tym segmencie) zaczynają odnosić się coraz to nowe grupy zawodowe, nikt chyba nie spodziewał się, że na 4. miejscu w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców znajdzie się…Jeronimo Martins, czyli właściciel sieci sklepów Biedronka. Dla JM to awans o 9 pozycji - pisze portal "Dla Handlu"

Jeronimo Martins to obecnie największy pracodawca w Polsce. Portugalska firma bardzo mocno stawia na system awansów wewnętrznych, aż 9 na 10 obecnych menedżerów, to osoby, które awansowały z niższych szczebli organizacyjnych.

Najlepsi pracodawcy w Polsce
Jeszcze ciekawiej robi się, gdy spojrzymy kogo Biedronka pozostawiła w pokonanym polu. Zdaniem studentów, popularny dyskont to lepsze miejsce pracy niż PZU, PwC, PKO BP i ING Bank Śląski. Te marki zajęły w badaniu kolejne miejsca. Tuż za ich plecami – kolejna niespodzianka – Lidl (awans o 3 miejsca). Miejsce 10. zajął natomiast McDonald’s, w którym praca przez całe lata 90. kojarzyła się prawdopodobnie ze wszystkim, oprócz prestiżu.

Badanie „Pracodawca roku” jest prowadzone co roku od 25 lat. W tegorocznej edycji ankiety wypełniło 3 tys. osób z 30 uczelni w Polsce. W badaniu studenci stwierdzili, że decydujące znaczenie o wyborze ma aktywność na rynku, popularność, wysokość zarobków, zgodność charakteru pracy z zainteresowaniami badanego, atmosfera pracy, możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia i opinia znajomych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.