Ta ankieta to hit miesiąca. Zapytali studentów, gdzie chcą pracować. Odpowiedzi? Google, Deloitte i… wielkie zaskoczenie

Firma badawcza Nielsen spytała studentów, który pracodawca jest według nich najlepszy
Firma badawcza Nielsen spytała studentów, który pracodawca jest według nich najlepszy Fot. Jagoda Gorol / Agencja Gazeta
Takich rezultatów chyba nikt się nie spodziewał. AIESEC Polska spytał studentów, który pracodawca jest według nich najlepszy. Pierwsze miejsca nie powinny dziwić – czołowa trójka to Google oraz potentaci sektora konsultingowego, czyli Deloitte i E&Y. Kolejne typy wzbudzają już jednak totalne zamieszanie.

Choć o poprawie sytuacji finansowej w handlu mówi się już od dawna, a do wysokości zarobków kasjerów (czyli było nie było, najniżej postawionej grupie w tym segmencie) zaczynają odnosić się coraz to nowe grupy zawodowe, nikt chyba nie spodziewał się, że na 4. miejscu w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców znajdzie się…Jeronimo Martins, czyli właściciel sieci sklepów Biedronka. Dla JM to awans o 9 pozycji - pisze portal "Dla Handlu"

Jeronimo Martins to obecnie największy pracodawca w Polsce. Portugalska firma bardzo mocno stawia na system awansów wewnętrznych, aż 9 na 10 obecnych menedżerów, to osoby, które awansowały z niższych szczebli organizacyjnych.

Najlepsi pracodawcy w Polsce
Jeszcze ciekawiej robi się, gdy spojrzymy kogo Biedronka pozostawiła w pokonanym polu. Zdaniem studentów, popularny dyskont to lepsze miejsce pracy niż PZU, PwC, PKO BP i ING Bank Śląski. Te marki zajęły w badaniu kolejne miejsca. Tuż za ich plecami – kolejna niespodzianka – Lidl (awans o 3 miejsca). Miejsce 10. zajął natomiast McDonald’s, w którym praca przez całe lata 90. kojarzyła się prawdopodobnie ze wszystkim, oprócz prestiżu.

Badanie „Pracodawca roku” jest prowadzone co roku od 25 lat. W tegorocznej edycji ankiety wypełniło 3 tys. osób z 30 uczelni w Polsce. W badaniu studenci stwierdzili, że decydujące znaczenie o wyborze ma aktywność na rynku, popularność, wysokość zarobków, zgodność charakteru pracy z zainteresowaniami badanego, atmosfera pracy, możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia i opinia znajomych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.