Lidl szuka setek nowych pracowników. Obiecują pensje wyższe niż konkurencja

Lidl poszukuje 500 pracowników w całym kraju.
Lidl poszukuje 500 pracowników w całym kraju. Fot. Slawomir Mielnik / Agencja Gazeta
Jedna z największych sieci dyskontowych w kraju ogłosiła nabór pracowników. Tym razem akcja ma charakter ogólnopolski. Poszukiwanych jest w sumie 500 pracowników, którzy mogą liczyć na pensje powyżej średniej w branży.

Jak informuje sieć, pracownicy znajdą zatrudnienie zarówno w sklepach powstających, jak i już istniejących, a także w tych sezonowych i w magazynach. Lidl przebija konkurencję i kusi potencjalnych pracowników stawkami powyżej średniej w tej branży. Początkujący pracownicy, w zależności od miejsca zatrudnienia, otrzymają pensję w wysokości 2800-3500 złotych brutto.

Na pierwsze podwyżki mogą liczyć już po roku pracy. Ich pensje wzrosną wtedy do poziomu 2950-3750 złotych brutto. Jak już wcześniej informowaliśmy, najwyższe zarobki będzie można osiągnąć po dwóch latach zatrudnienia. Wyniosą one wtedy 3150-4050 zł brutto. To efekt marcowych podwyżek płac w sieci.

Wysokie zarobki i benefity
Lidl poza wysokimi zarobkami oferuje swoim pracownikom również benefity pozapłacowe. Od 1 kwietnia pracownicy sieci zostali objęci rozszerzonym pakietem świadczeń medycznych. Od tej pory korzystać mogą z nielimitowanych konsultacji z wieloma specjalistami. Dodatkowo w jego skład wchodzą również wizyty u lekarzy takich jak psychiatra, psycholog, psycholog dziecięcy (dla dzieci pracowników) czy neurolog. Do rozszerzonego pakietu włączono również zabiegi fizjoterapeutyczne.


Wśród pozostałych świadczeń, na które mogą liczyć pracownicy sieci, są również bony i paczki świąteczne, a także prezenty dla dzieci i wyprawki dla pierwszoklasistów.

Jeśli chodzi o markety, Lidl wyrósł na jednego z liderów branży pod względem wysokości wynagrodzeń i oferowanych benefitów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.