Robiłeś zakupy w Rossmannie – sprawdź punkty. Mogli ci je zabrać

Robiliście zakupy w Rossmannie? Warto sprawdzić stan konta z punktami lojalnościowymi, sieć mogła je zablokować
Robiliście zakupy w Rossmannie? Warto sprawdzić stan konta z punktami lojalnościowymi, sieć mogła je zablokować Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Ostatnia promocja Rossmanna odbiła się szerokim echem – z obniżki cen na produkty do makijażu skorzystały tysiące Polek. Przy okazji nie obyło się bez afery. Jedna z youtuberek pochwaliła się, że jej fanki dobiły jej kartę sumą 650 tys. punktów. Rossmann odebrał jej te punkty, ale okazuje się, że przy okazji ściął także konta innych użytkowników.

Youtuberka nazywająca się Klatex udostępniła numer swojej karty klubu Rossmann (czyli programu lojalnościowego tej sieci) na swoim fanpage'u, InstaStories, grupie facebookowej i wkleiła ją w komentarze pod jednym z vlogowych odcinków.

Jej fanki ochoczo skorzystały z możliwości przekazania punktów za zakupy i konto Klatex wzbogaciło się o 650 tysięcy punktów – jeden dostaje się za każdą wydaną złotówkę.

Kobieta sama zgłosiła się do administratorów programu lojalnościowego, jej punkty zostały usunięte. Ale nie wiadomo, czy Rossmann nie poszedł zbyt szeroko, bo (jak informuje serwis Bezprawnik.pl) okazuje się, że sieć zablokowała wszystkie karty, na których w krótkim czasie pojawiła się zwiększona liczba punktów.

Biuro prasowe Rossmanna uspokaja, że nikomu, kto zrobił zakupy zgodnie z regulaminem akcji rabatowej – nawet duże zakupy, robiąc sobie zapas kosmetyków kolorowych – sieć nie anulowała punktów.

– W przypadku kart udostępnionych – niezgodnie z regulaminem - w sieci, z ponadstandardową liczbą transakcji – odpięliśmy promocje, karty nadal pozostały aktywne, nie naliczał się rabat z akcji makijaż. Regulamin promocji wyraźnie stanowi: „W przypadku naruszenia przez Uczestnika postanowień regulaminu, Organizatorowi przysługuje prawo pozbawienia Uczestnika możliwości dalszego udziału w Klubie Rossmann”. Takim nadużyciem jest np. udostępnienie karty innym, gdyż kartą może posługiwać się tylko Uczestnik – tłumaczą przedstawiciele Rossmanna.

Dodają, że osobom, które zgłosiły się sieci i poinformowały o udostępnieniu swojej karty, wbrew regulaminowi, zaproponowano kilka rozwiązań, w tym rezygnację z Klubu lub wydanie nowej karty.

Klubowa aplikacja Rossmanna pojawiła się w pierwszym kwartale ubiegłego roku i od razu wywołała duże poruszenie. Już kilkadziesiąt godzin po uruchomieniu była najczęściej instalowaną w całej Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.