Internet prosto z głowy Jezusa. Takie cuda tylko w Świebodzinie

W głowie figury Jezusa w Świebodzinie zamontowano anteny do przesyłania sygnału internetowego
W głowie figury Jezusa w Świebodzinie zamontowano anteny do przesyłania sygnału internetowego Fot. Sebastian Rzepiel / Agencja Gazeta
Gigantyczna figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, górująca nad Świebodzinem i widoczna z wielu kilometrów, spełnia też funkcję komercyjną – donoszą media. Na głowie Jezusa są zamontowane anteny, rozprzestrzeniające sygnał internetowy.

Taką informację podał portal Fakt.pl. Według dziennikarzy w koronie olbrzymiej rzeźby zamontowano aparaturę do przesyłania danych. Proboszcz parafii, na terenie której stoi figura nie potwierdza jednoznacznie tej informacji. Jak twierdzą dziennikarze, za pierwszym razem odmówił komentarza, po drugim pytaniu – zaprzeczył.

Fakt24.pl dotarł jednak do firmy, która zajmuje się dostarczaniem internetu i wynajmuje miejsce w koronie.

– To była propozycja proboszcza, chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii – mówi dziennikarzom pracownik firmy. Potwierdza też, że sygnał z głowy Jezusa jest przesyłany dalej, do różnych innych klientów.

Kościelne wieże i budowle dość często są wykorzystywane jako miejsca do montażu anten, ze względu na wysokość i pokrycie dużego obszaru.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.