Internet prosto z głowy Jezusa. Takie cuda tylko w Świebodzinie

W głowie figury Jezusa w Świebodzinie zamontowano anteny do przesyłania sygnału internetowego
W głowie figury Jezusa w Świebodzinie zamontowano anteny do przesyłania sygnału internetowego Fot. Sebastian Rzepiel / Agencja Gazeta
Gigantyczna figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, górująca nad Świebodzinem i widoczna z wielu kilometrów, spełnia też funkcję komercyjną – donoszą media. Na głowie Jezusa są zamontowane anteny, rozprzestrzeniające sygnał internetowy.


Taką informację podał portal Fakt.pl. Według dziennikarzy w koronie olbrzymiej rzeźby zamontowano aparaturę do przesyłania danych. Proboszcz parafii, na terenie której stoi figura nie potwierdza jednoznacznie tej informacji. Jak twierdzą dziennikarze, za pierwszym razem odmówił komentarza, po drugim pytaniu – zaprzeczył.

Fakt24.pl dotarł jednak do firmy, która zajmuje się dostarczaniem internetu i wynajmuje miejsce w koronie.

– To była propozycja proboszcza, chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii – mówi dziennikarzom pracownik firmy. Potwierdza też, że sygnał z głowy Jezusa jest przesyłany dalej, do różnych innych klientów.

Kościelne wieże i budowle dość często są wykorzystywane jako miejsca do montażu anten, ze względu na wysokość i pokrycie dużego obszaru.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.