Sharon Stone wspiera polski start-up. Jego technologia może pomóc wyleczyć ciężkie zaburzenie

Polski start-up Neuro Device stworzył hełm, który pomaga w rehabilitacji osobom cierpiącym na afazję
Polski start-up Neuro Device stworzył hełm, który pomaga w rehabilitacji osobom cierpiącym na afazję youtube.com/Chivas Regal
O czym tweetuje znana hollywoodzka aktorka Sharon Stone? – To dla mnie bardzo ważne. Proszę, poświęć chwilę na kliknięcie i odmień życie milionów osób cierpiących na afazję – napisała ostatnio. Wsparła w ten sposób polską firmę technologiczną, która walczy milion dolarów w globalnym konkursie Chivas The Venture.

Polski start-up Neuro Device stworzył hełm, który pomaga w rehabilitacji osobom cierpiącym na afazję. Zaburzenie jest często wynikiem udaru, a jego efektem jest częściowa lub całkowita utrata zdolności do posługiwania się językiem. W 2006 roku o afazji zrobiło się głośno po tym, jak dotknęła ona Sławomira Mrożka.

Pisarz z utratą pamięci radził sobie spisując swoje wspomnienia. Urządzenie polskiej firmy działa nieco inaczej. Stymuluje odpowiednie obszary mózgu, wspomagając w ten sposób powrót do pełnej sprawności. Hełm jest prosty w obsłudze, dzięki czemu chory nie musi nawet odwiedzać lekarza.

Ile osób cierpi na afazję?
Według szacunków Neuro Device na afazję zapada 5 milionów osób rocznie. Hełm miałby być skuteczny w połowie przypadków, co tylko w samej Unii Europejskiej przełożyłoby się na oszczędności w rehabilitacji rzędu 3 mld euro.

O milion dolarów, czyli nagrodę przyznawaną w międzynarodowym konkursie Chivas The Venture, polski start-up konkuruje z setką zgłoszonych projektów. Pomoc Sharon Stone z pewnością mu więc nie zaszkodzi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.