TVN wykiwa Kurskiego. Za mundial w Rosji nie zapłacił ani złotówki, ale i tak może go pokazać

Telewizja Polska wydała miliony złotych na prawo do pokazywania mistrzostw świata w Rosji. Teraz chce z tego skorzystać TVN
Telewizja Polska wydała miliony złotych na prawo do pokazywania mistrzostw świata w Rosji. Teraz chce z tego skorzystać TVN Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Telewizja Polska wydała miliony złotych na prawo do pokazywania mistrzostw świata w Rosji. Teraz chce z tego skorzystać TVN. Nadawca ma zamiar wrzucić TVP do swojej platformy. Dzięki temu będzie miał w swojej ofercie spotkania polskiej reprezentacji, nie wydając na to pieniędzy.


O tym, że TVN zamierza wykorzystać kruczek w przepisach dowiedziała się nieoficjalnie „Gazeta Prawna”. Dziennik pisze, że stacja chce skorzystać z przepisu zawartego w ustawie o radiofonii i telewizji, który mówi, że operator rozprowadzający programy telewizyjne musi włączyć do swojej oferty m.in. kanały telewizji publicznej, a nadawcy tych usług nie mogą mu odmówić. TVN może więc w pełni legalnie transmitować mundial na platformie Player.pl.

– Nie sądzę, żeby TVN zdecydował się na taki krok bez naszej zgody – opowiada jednak DGP członek zarządu TVP Maciej Stanecki.

O nadawaniu mistrzostw mówi również Wirtualna Polska. Grupa ma w swoim portfolio usługę WP Pilot, z której korzysta 2 mln osób.

Publicznemu nadawcy takie działania rzeczywiście mogą być wybitnie nie w smak. TVP mogła zapłacić za prawo do pokazywania najważniejszych wydarzeń piłkarskich w latach 2018-2022 ponad 300 mln złotych. Dochodzą do tego ogromne koszty związane z obsługa imprezy - do Rosji jedzie 150-osobowa ekipa telewizyjna. Kolejne wydatki będą też generować duże odległości, jakie dzielą poszczególne miasta-gospodarze. Według specjalistów z domów mediowych, telewizja może liczyć najwyżej na zwrot 40 – 50 proc. kosztów, jakie poniosła na licencje za transmisje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili