Koniec drwin z Xiaomi. W końcu mają porządny sklep w Warszawie, ceny prawie jak w Chinach

Tłumów na otwarciu salonu Xiaomi w warszawskiej Arkadii nie było. Ale sklep jest naprawdę fajny i pełen ciekawych produktów w dobrych cenach.
Tłumów na otwarciu salonu Xiaomi w warszawskiej Arkadii nie było. Ale sklep jest naprawdę fajny i pełen ciekawych produktów w dobrych cenach. Fot. Konrad Bagiński
– Ta wyspa z trzema telefonami była kiepskim pomysłem. Chodziło nam o salon i w końcu mamy salon – mówili przedstawiciele chińskiej marki podczas otwarcia swojego nowego salonu w warszawskiej Arkadii. Ceny nie szokują, ale jest kilka produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

To już drugi prawdziwy sklep Xiaomi w Polsce. Rok temu marka ogłosiła otwarcie placówki w warszawskiej Arkadii, ale okazało się, że zamiast salonu uruchomiono jedynie tzw. wyspę, czyli stoisko na korytarzu. Teraz Xiaomi i ABC Data (oficjalny dystrybutor) otworzyli całkiem porządny salon w tym warszawskim centrum handlowym. Kilka tygodni wcześniej podobny sklep powstał w Krakowie.

I trzeba przyznać, że wygląda dobrze i jest nieźle zaopatrzony. Znajdziemy w nim pełną ofertę smartfonów chińskiej marki i sporo innych produktów. Ceny są atrakcyjne, szczególną uwagę warto zwrócić na oczyszczacze powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2. Do tej pory z ceną 850 zł był to jeden najlepszych i najtańszych oczyszczaczy na rynku. A teraz cena spadła – ten sprzęt można kupić już za 599 złotych, zaś cena filtrów spadła z ponad 200 do 129 złotych. To naprawdę świetna okazja. Nasz test Xiaomi Mi Air Purifier 2 znajdziecie tutaj.

W sklepie Xiaomi znajdziecie też szeroki wybór słuchawek, głośników bluetooth, akcesoriów do smartfonów oraz sprzętów AGD – są i roboty odkurzające (Mi Robot Vacuum), wagi, lampy, czajnik, są elektryczne hulajnogi (Mijia Scooter) oraz sportowe smartwatche. Są i pewne zaskoczenia. Trudno przypuszczać, żeby furorę na polskim rynku zrobiło specjalne urządzenie do gotowania ryżu za 379 złotych.


Dużą uwagę przykuwają sprzęty, których kupić (jeszcze) nie można. Są to np. telewizory marki Xiaomi czy laptop Xiaomi Mi Notebook Air. Przedstawiciele ABC Data i Xiaomi twierdzą, że asortyment będzie stopniowo rozszerzany. Miejsca wystarczy, salon ma ok. 100 m kw i jest utrzymany w modnej, minimalistycznej stylistyce.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.