Wiemy, ile zarobiła Netta za swój kontrowersyjny występ na Eurowizji. To wcale nie jest dobry biznes

Ile pieniędzy wygrała Netta, tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji?
Ile pieniędzy wygrała Netta, tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji? Youtube.com / fot. Eurovision Song Contest
Wygrana w Eurowizji znaczy wiele. Dla muzyka, szczególnie początkującego, to ogromna szansa, by jego kariera nabrała rozpędu. Zwycięski artysta może liczyć na sławę, chwałę i kryształową statuetkę w kształcie mikrofonu. Dzięki pieniądzom wygranym w konkursie… zaraz, zaraz. Jakim pieniądzom?

Jeżeli myślicie, że artysta, który zachwyci jurorów i publiczność podczas Eurowizji, za swój występ dostaje jakieś pieniądze - jesteście w błędzie. Zwycięzca największego europejskiego konkursu muzycznego nie dostaje żadnej pieniężnej nagrody.

Niby brak pieniędzy, ale stawka jest wysoka
Czymże jednak są pieniądze w obliczu niematerialnych korzyści, które przynosi wygrana w Eurowizji? Zdobywca pierwszego miejsca, oprócz sławy, uznania i kryształowej figurki, dostaje szansę prowadzenia konkursu w następnym roku. To nieoceniona możliwość dla muzyka - dzięki wygranej w międzynarodowym show i hostowaniu następnej edycji, jego kariera rozkwita. Oczywiście, jeśli zwycięzca potrafi złapać byka za rogi i wykorzystać swoją korzystną sytuację.

Weźmy takiego Michała Szpaka, którego kariera nabrała rozpędu właśnie po występie w Eurowizji. A Szpak nawet tego konkursu nie wygrał. Jak podaje „Fakt”, przed Eurowizją z 2016 r., w której muzyk zajął 8. miejsce, za koncerty dostawał około 10 tys. zł. Jednak występ w znanym show znacznie polepszył jego sytuację finansową - teraz gwiazdor za swój koncert może żądać nawet trzy razy więcej.

Mało kto pamięta, że gwiazdy takich formatów, jak Abba czy Celine Dion, również zwyciężyły w Eurowizji, i również dzięki konkursowi stały się znane na cały świat. Ta ostatnia, według wyliczeń Forbes, należy do ścisłej czołówki najlepiej zarabiających kobiet w muzyce. Choć pieniędzy z wygranej nie ma żadnych, w szerszej perspektywie może ona przynieść znaczne korzyści. Także materialne, niemniej na to trzeba zapracować.


Netta, tegoroczna zwyciężczyni, ma już spory dorobek artystyczny i fanów w Izraelu, zatem brak nagrody pieniężnej nie powinien stanowić dla niej problemu. Za to dzięki wygranej w Eurowizji ma znaczny potencjał na zostanie gwiazdą światowego formatu. Chyba że ją zdyskwalifikują. Ale niekiedy w showbiznesie kontrowersyjne wypowiedzi nie szkodzą, a wręcz pomagają w napędzaniu kariery.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.