Wiemy, ile zarobiła Netta za swój kontrowersyjny występ na Eurowizji. To wcale nie jest dobry biznes

Ile pieniędzy wygrała Netta, tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji?
Ile pieniędzy wygrała Netta, tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji? Youtube.com / fot. Eurovision Song Contest
Wygrana w Eurowizji znaczy wiele. Dla muzyka, szczególnie początkującego, to ogromna szansa, by jego kariera nabrała rozpędu. Zwycięski artysta może liczyć na sławę, chwałę i kryształową statuetkę w kształcie mikrofonu. Dzięki pieniądzom wygranym w konkursie… zaraz, zaraz. Jakim pieniądzom?


Jeżeli myślicie, że artysta, który zachwyci jurorów i publiczność podczas Eurowizji, za swój występ dostaje jakieś pieniądze - jesteście w błędzie. Zwycięzca największego europejskiego konkursu muzycznego nie dostaje żadnej pieniężnej nagrody.

Niby brak pieniędzy, ale stawka jest wysoka
Czymże jednak są pieniądze w obliczu niematerialnych korzyści, które przynosi wygrana w Eurowizji? Zdobywca pierwszego miejsca, oprócz sławy, uznania i kryształowej figurki, dostaje szansę prowadzenia konkursu w następnym roku. To nieoceniona możliwość dla muzyka - dzięki wygranej w międzynarodowym show i hostowaniu następnej edycji, jego kariera rozkwita. Oczywiście, jeśli zwycięzca potrafi złapać byka za rogi i wykorzystać swoją korzystną sytuację.

Weźmy takiego Michała Szpaka, którego kariera nabrała rozpędu właśnie po występie w Eurowizji. A Szpak nawet tego konkursu nie wygrał. Jak podaje „Fakt”, przed Eurowizją z 2016 r., w której muzyk zajął 8. miejsce, za koncerty dostawał około 10 tys. zł. Jednak występ w znanym show znacznie polepszył jego sytuację finansową - teraz gwiazdor za swój koncert może żądać nawet trzy razy więcej.

Mało kto pamięta, że gwiazdy takich formatów, jak Abba czy Celine Dion, również zwyciężyły w Eurowizji, i również dzięki konkursowi stały się znane na cały świat. Ta ostatnia, według wyliczeń Forbes, należy do ścisłej czołówki najlepiej zarabiających kobiet w muzyce. Choć pieniędzy z wygranej nie ma żadnych, w szerszej perspektywie może ona przynieść znaczne korzyści. Także materialne, niemniej na to trzeba zapracować.


Netta, tegoroczna zwyciężczyni, ma już spory dorobek artystyczny i fanów w Izraelu, zatem brak nagrody pieniężnej nie powinien stanowić dla niej problemu. Za to dzięki wygranej w Eurowizji ma znaczny potencjał na zostanie gwiazdą światowego formatu. Chyba że ją zdyskwalifikują. Ale niekiedy w showbiznesie kontrowersyjne wypowiedzi nie szkodzą, a wręcz pomagają w napędzaniu kariery.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili