NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Szef Facebooka Mark Zuckerberg poparł Twittera w decyzji o nieblokowaniu konta Donalda Trumpa.
  "Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera

  Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja Twittera od czasu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kontrowersyjny polityk publikuje na platformie posty, które wstrząsają światową opinią publiczną i niosą realne zagrożenia. Z tego powodu Twitter poddawany jest silnej presji ze strony różnych środowisk, optujących za tym, by ocenzurować tweety Trumpa bądź ograniczyć jego aktywność. Głos w sprawie zajął szef Facebooka, Mark Zuckerberg.

 • Firmie Jeronimo Martins, właścicielowi Biedronki, grozi nawet 5 miliardów złotych kary. To za różnice cen na półkach i przy kasach
  Gigantyczna kara dla Biedronki. Mogą zapłacić nawet 5 miliardów złotych

  UOKiK zarządził gigantyczną karę dla Biedronki. Portugalska sieć zagrożona jest karą o wysokości nawet 5 mld złotych. Wszystko z powodu różnic cen na półkach i przy kasach – inspektorzy urzędu odkryli ponad 230 przypadków, w których kwoty prezentowane na sklepowych wystawach różniły się od tych na paragonach.

 • Gdzie pracowali nowi posłowie IX kadencji Sejmu?
  Z serialu, szkoły tańca i ochrony do Sejmu. Wiemy, gdzie wcześniej pracowali nowi posłowie

  W nowej kadencji w sejmowych ławach zasiądą osobistości z różnoraką przeszłością. Nowo wybrani posłowie reprezentują wyjątkowo szeroką gamę zawodów. Doświadczenia zawodowe niektórych z nich są szczególnie fascynujące – niektórzy są aktorami, inni parali się ochroniarstwem, pracą fizyczną czy nauką tańca.

 • H&M zdecydowało się otworzyć sklep online z odzieżą używaną.
  Będą lumpeksy w dużych galeriach handlowych. H&M przetarło szlak

  Popularna szwedzka marka odzieżowa H&M testuje nowy koncept - sprzedaż używanych ubrań. W Szwecji właśnie trwają testy pomysłu, a niewykluczone, że jeśli eksperyment się powiedzie, marka zacznie sprzedawać używaną odzież również na innych rynkach. Jak przewidują eksperci na naśladowców H&M, wyznaczającego nowe trendy w sieciówkowej branży, nie trzeba będzie długo czekać.

 • Wskazówki dotyczące zwiększania produktywności naszpikowane są uprzedzeniami. Dlatego nie zadziałają na wszystkich
  Przyjrzeli się poradom dotyczącym produktywności. Odkryli, dlaczego nie działają

  Zwiększ swoją produktywność, lepiej zarządzaj czasem, triki na podwojenie wydajności – takimi hasłami kuszą nas mainstreamowe poradniki dotyczące samodoskonalenia. Z góry zakładają, że nasza produktywność zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Tymczasem wcale tak nie jest, gdyż w poradach ukryte są... uprzedzenia ich autorów.

 • Do Internet Archive trafiło właśnie prawie 2,5 tysiąca gier z przeszłości. Aż się łezka w oku kręci!
  2,5 tysiąca gier z MS-DOS za darmo. Właśnie udostępniono je na tej stronie

  Jeśli zdarza wam się powracać myślami i wzdychać z rozrzewnieniem na myśl o gamingowych klasykach z czasów MS-DOS, ta wiadomość was ucieszy. Internet Archive, czyli wielkie internetowe archiwum internetu, właśnie wrzuciło na swoją stronę aż 2,5 tysiąca starych, dawno porzuconych gier. Wystarczy pobrać dany tytuł, by powrócić do takich klasyków jak Gods, Prince of Persia, Doom czy Mortal Kombat.

 • Apple to najbardziej wartościowa firma według indeksu Interbrand. Jej wartość to 234,24 miliardów dolarów
  Oto najbardziej wartościowe marki na świecie. Bolesny spadek internetowego giganta

  Jak co roku Interbrand opublikował listę najbardziej wartościowych marek na świecie. W zestawieniu próżno szukać polskiego akcentu. Prym wiodą Amerykanie – w pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedem firm ze Stanów Zjednoczonych.

 • Francuski ubezpieczyciel myśli o wycofaniu się z Polski. Swoje oddziały chciałby sprzedać PZU, Allianzowi lub Generali.
  Popularny ubezpieczyciel chce się wycofać z Polski. Oto przyczyny

  Jedna z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych w Polsce, francuski ubezpieczyciel AXA, rozważa wycofanie się z Polski. W ramach restrukturyzacji zamierza sprzedać swoje biznesy z Europy Środkowej i skupić na perspektywicznym rynku azjatyckim.

 • Po czterech latach śledztwa prokuratury SK Bank Wołomin w końcu ujrzy finał w sądzie.
  Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat

  Upadek Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa (SK Bank) w Wołominie to jedna z największych afer finansowych w Polsce. Po czterech latach śledztwo Prokuratury Regionalnej w Warszawie zostało zakończone, a oskarżeni usłyszeli zarzuty. Liczba postawionych przed sądem delikwentów robi wrażenie.

 • Dzięki iPhone'om 11 akcje firmy Apple rosną
  Spektakularny sukces iPhone'a 11. Takiej sprzedaży się nie spodziewał się nawet Tim Cook

  Najnowszy flagowiec firmy z jabłkiem z Cupertino osiąga niebywałe wyniki sprzedażowe. Pozytywnie zaskoczony jest nawet sam Tim Cook, dyrektor generalny Apple we własnej osobie. Na sprzedażowy wzrost iPhone'a 11 miało wpływ wiele czynników, jednak jednym z ważniejszych była zmiana strategii kalifornijskiego techgiganta.

O sobie

Absolwentka doradztwa zawodowego UW, która trafiła do mediów, szukając kreatywnego zajęcia. Najbardziej lubi pisać o tematach związanych z karierą, rozwojem zawodowym i komunikacją międzyludzką. Poruszają ją sprawy społeczne i „ludzkie” oblicza biznesu. Domorosła ekolożka. Współpracowała z portalem winwincity.pl, wcześniej była reporterką studenckiej telewizji Uniwerek.TV oraz stażystką „Czwórki” Polskiego Radia i telewizji Nowa.TV.