NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Khaleesi była niegdyś młodą, wystraszoną dziewczyną, przymuszona do aranżowanego małżeństwa. Dziś to charyzmatyczna liderka i Matka Smoków.
  Lekcje biznesu z Gry o tron. 5 rzeczy, o których powinien wiedzieć przedsiębiorca z Westeros

  Nawet jeśli nie oglądasz Gry o tron, istnieje duże prawdopodobieństwo, że domyślasz się, o co tyle szumu. Fenomen serialu HBO sięgnął chyba każdego zamieszkanego zakątka świata. Abstrahując od geniuszu produkcji trudno nie zauważyć, jak knute przez bohaterów intrygi, walka o władzę i rządzenie królestwami znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie. Wystarczy odjąć smoki, miecze i Białych Wędrowców, a z Gry o tron robi się serial z naprawdę merytoryczną biznesowo treścią.

 • Kwota, jaką przekaże Ministerstwo Kultury tzw. "Muzeum Rydzyka" zwiększyła się o połowę.
  Ministerstwo Kultury jest hojne dla muzeum Rydzyka. Da mu prawie 50 mln zł więcej, niż obiecywało

  Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, firmowane przez Fundację „Lux Veritatis”, kierowaną przez o. Tadeusza Rydzyka ze strony Ministerstwa Kultury miało otrzymać 70 mln złotych dofinansowania. Resort zaklinał się, że kwota dotacji pozostanie bez zmian. Teraz okazuje się, że minister kultury Piotr Gliński zwiększa finansowanie Muzeum na całe 117 mln zł.

 • Polskie ziemniaki będą znakowane polską flagą.
  Patriotyzm polskiej pyry. Każdy ziemniak z polskiej ziemi będzie oznaczony flagą

  Resort rolnictwa właśnie wydał rozporządzenie wprowadzające konieczność znakowania polskich ziemniaków biało-czerwoną flagą. Flaga świadcząca o kraju pochodzenia tych warzyw będzie wymagana zarówno w przypadku ziemniaków pakowanych, jak i sprzedawanych „na wagę”.

 • Niektórzy zakupy Wielkanocne odkładają na ostatnią chwilę.
  Wielkanoc a zakupy. W takich godzinach sklepy będą otwarte w najbliższych dniach

  Wielkanoc lada chwila, a część Polaków nie miała jeszcze okazji zrobić przedświątecznych zakupów. Czasu jest coraz mniej, tym bardziej, że zgodnie z obowiązującą ustawą w Wielką Sobotę sklepy będą otwarte krócej. Aby nieco ułatwić organizację zakupowej gorączki, prezentujemy garść najpotrzebniejszych informacji dotyczących otwarcia sklepów.

 • Polscy fizycy z UW tworzą urządzenie, które potrafi wykryć raka za pomocą powietrza wydychanego z płuc.
  Tak działa polski "wykrywacz raka", który odmieni medycynę. "To jak badanie alkomatem"

  Zachorowalność na raka w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła ponad dwukrotnie. Leczeniu nowotworów nie pomaga to, że często wykrywa się je późno, gdy choroba jest w zaawansowanym stadium. Wynalezienie metody, która szybko i nieinwazyjnie wykryłaby raka, graniczy z cudem. Tę granicę właśnie przekraczają fizycy Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowcy wymyślili laserową aparaturę, która analizuje wydychane przez człowieka powietrze i bada stężenie substancji mogących świadczyć o rozwijającej się chorobie. O tym, jak medycynę zmieni ten wynalazek, opowiedział INNPoland.pl prof. dr hab. Tadeusz Stacewicz z Zakładu Optyki w Instytucie Fizyki Doświadczalnej WF UW.

 • Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Polska wejdzie do strefy euro wtedy, gdy „osiągnie rozwój państw Zachodu”. Czyli w 2052 r.
  Policzyli, kiedy według Kaczyńskiego Polska wejdzie do strefy euro. Znamy dokładny rok

  Podczas konwencji partii Prawa i Sprawiedliwości 13 kwietnia jej prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska wejdzie do strefy euro wtedy, gdy „osiągnie rozwój państw Zachodu”. Jego zdaniem jeszcze nie jesteśmy wystarczająco silni gospodarczo, by wspólna waluta nam służyła. Kiedy w takim razie urośniemy w siły na tyle, by przyjąć euro?

 • Planowany przez resort finansów "test przedsiębiorcy" jest sprzeczny z Konstytucją biznesu.
  Polacy drżą przed "testem przedsiębiorcy". Chaos organizacyjny i sprzeczne komunikaty

  Ponad 160 tys. firm w Polsce wykonuje pracę tylko dla jednego klienta, działając jako jednoosobowa działalność gospodarcza i wystawiając tylko jedną fakturę miesięcznie. Planowany przez Ministerstwo Finansów „test przedsiębiorcy” może zablokować te biznesy jako próby ominięcia zatrudnienia na umowę o pracę. – Nie sposób przyglądać się takim działaniom rządu bez pewnych obaw – ocenia Michał Pawlik, prezes fintechu SMEO.

 • Fabryka firmy Wielton w Wieluniu. Dostarczy przyczepy Amazonowi, gigantowi handlu, którego założyciel i prezes jest najbogatszym człowiekiem globu. To dopiero prestiżowe zamówienie.
  Polska firma ogłasza współpracę z Amazonem. Właśnie złożył u niej wielkie zamówienie

  Grupa Wielton, polska firma produkująca naczepy, właśnie nawiązała współpracę z gigantem handlu detalicznego Amazonem. Firma prowadzona przez Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka świata, zamówiła u polskiej spółki naczepy o zwiększonej pojemności.

 • Z Wieloletniego Planu Finansowego Państwa wynika, że rząd nie przewiduje podwyżek dla nauczycieli.
  Publikacja resortu finansów stawia sprawę jasno. Nauczyciele nie dostaną ani grosza

  Wieloletni Plan Finansowy Państwa, czyli swoisty scenariusz działań państwa głównie w obszarze podatków, jak na dłoni ukazuje sytuację strajkujących nauczycieli. Podwyżki dla belfrów nie będzie - wszystkie dochody zostaną przeznaczone na „piątkę Kaczyńskiego”.

 • Według wielu Polaków niezbędnym dodatkiem do wielkanocnych jajek, sałatki jarzynowej czy śledzi jest majonez. Majonezowy rynek w Polsce ma wartość ok. 670 mln zł
  Wielki wygrany Wielkanocy. Prawie każdy Polak będzie go miał na stole w te święta

  Rynek tego produktu w Polsce wart jest 670 mln zł. W czas Wielkanocy jego sprzedaż bije rekordy popularności. W końcu większość Polaków nie wyobraża sobie bez niego świąt, a przynajmniej wielkanocnego śniadania. Bo z czym zjeść jajka ze święconki, jeśli nie z majonezem?

O sobie

Absolwentka zarządzania zasobami ludzkimi UW, która trafiła do mediów szukając kreatywnego zajęcia. Najbardziej lubi pisać o tematach związanych z karierą, rozwojem zawodowym i komunikacją międzyludzką. Poruszają ją sprawy społeczne i „ludzkie” oblicza biznesu. Domorosła ekolożka. Dotychczas pracowała w "Czwórce" Polskiego Radia i uniwersyteckiej telewizji Uniwerek.tv.