Wiemy, ile zarabia najlepiej opłacany CEO w Ameryce. „Jestem oszczędnym gościem”

Hock Tan, CEO Broadcom, jest najlepiej zarabiającym dyrektorem generalnym w Ameryce
Hock Tan, CEO Broadcom, jest najlepiej zarabiającym dyrektorem generalnym w Ameryce youtube.com / fot. CNBC
Hock Tan, 66-letni imigrant z Malezji mówi o sobie: „jestem całkiem oszczędnym gościem”. Całkiem to za mało powiedziane. Tan, dzięki swojej oszczędności, jest dziś najbogatszym CEO w Ameryce.

Ile może zarobić dyrektor generalny w USA? Przeciętny CEO, pracujący dla którejś z największych amerykańskich firm, w 2017 r. zgarnął ponad 12 mln dol. (to ponad 42,5 mln polskich złotych). Jeżeli wydaje wam się, że to dużo, nie poznaliście jeszcze Hock Tana, którego wypłata w zeszłym roku wyniosła 103,2 mln dol. (prawie 367 mln zł.), jak podaje Time.com.

Rekordowo wysokie zarobki
Hock Tan wywodzi się ze skromnej rodziny. Dzięki stypendium z MIT wyemigrował z Malezji do USA, wykształcił się, założył rodzinę. Dwójka jego dzieci zmaga się z autyzmem, na badanie którego rodzina Tana przeznaczyła 30 mld dol. Tan posiada kilka domów na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest CEO Broadcom, globalnego dostawcy półprzewodników.

W ciągu ostatniego roku średnia wynagrodzeń pracowników kierowniczego szczebla w USA wzrosła, ale w przypadku Tana wypłata wystrzeliła o aż 318%. Na drugim miejscu zestawienia wylądował Les Moonves, CEO giganta medialnego CBS, który zarobił 69,3 mln dol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.