Zamiast wylegiwać się na Mazurach, będziemy tkwić w korkach. Ekspresówki wciąż w budowie

Aż 1270 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad jest w tej chwili w budowie. Wiele z nich nie zostanie ukończonych w te wakacje
Aż 1270 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad jest w tej chwili w budowie. Wiele z nich nie zostanie ukończonych w te wakacje 123rf.com / fot. èµµ 建康 / zdjęcie seryjne
Jeżeli w te wakacje zastanawiasz się nad wypadem na Mazury, rozważ zmianę planów. Może się okazać, że zamiast pluskać się w jeziorze, spędzisz ten czas gryząc kierownicę samochodu (bądź kierowcę, który go prowadzi). Będą bowiem korki i to duże.

1270 kilometrów ekspresówek i autostrad jest w tej chwili w budowie i nie zapowiada się, by miało to ulec zmianie w nadchodzące wakacje. Trasa S8, czyli główna droga wiodąca na Mazury, miała być oddana w połowie lata. Nic z tego. Jak podaje money.pl, na początku kwietnia pierwszy odcinek budowy zaawansowany był w zaledwie 50 proc., zaś drugi w około 75 proc.

Na których trasach będziemy stać w korkach?

Złe wieści mamy nie tylko dla kierowców kierujących się na Augustów, Rajgród czy Białystok. Utrudnień mogą spodziewać się także miłośnicy gór. Kilkukilometrowy odcinek Zakopianki będzie gotowy, ale w sierpniu 2019 r.

W korkach będą również stali wybierający się trasą S3 z Legnicy do Nowej Soli oraz do Bolkowa - budowa opóźni się o prawie rok. Niewiele lepiej wygląda sytuacja na S5, z Wrocławia przez Poznań w kierunku morza, bo nowy termin oddania wyznaczono długo po wakacjach, na listopad 2018.

Półroczne opóźnienie ma także odcinek trasy S7 z Chęcin do Jędrzejowa, a firmy zajmujące się budową znów przedłużyły kontrakt. W nieciekawej sytuacji jest również obwodnica Koszalina - miała być gotowa w te wakacje, a są wątpliwości, czy zostanie otwarta jeszcze w tym roku.


Na szczęście jest też kilka dobrych wiadomości. Firma budująca obwodnicę Puław obiecuje, że zrobi wszystko, by oddać odcinek S12 wcześniej, jeśli tylko pogoda dopisze. Na przełom czerwca i lipca planowane jest również otwarcie drugiej nitki trasy S3 pod Zieloną Górą. Także fragment S5 pod Lesznem dobrze rokuje - możliwe, że uda się go oddać w lipcu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.