Zamiast wylegiwać się na Mazurach, będziemy tkwić w korkach. Ekspresówki wciąż w budowie

Aż 1270 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad jest w tej chwili w budowie. Wiele z nich nie zostanie ukończonych w te wakacje
Aż 1270 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad jest w tej chwili w budowie. Wiele z nich nie zostanie ukończonych w te wakacje 123rf.com / fot. èµµ 建康 / zdjęcie seryjne
Jeżeli w te wakacje zastanawiasz się nad wypadem na Mazury, rozważ zmianę planów. Może się okazać, że zamiast pluskać się w jeziorze, spędzisz ten czas gryząc kierownicę samochodu (bądź kierowcę, który go prowadzi). Będą bowiem korki i to duże.

1270 kilometrów ekspresówek i autostrad jest w tej chwili w budowie i nie zapowiada się, by miało to ulec zmianie w nadchodzące wakacje. Trasa S8, czyli główna droga wiodąca na Mazury, miała być oddana w połowie lata. Nic z tego. Jak podaje money.pl, na początku kwietnia pierwszy odcinek budowy zaawansowany był w zaledwie 50 proc., zaś drugi w około 75 proc.

Na których trasach będziemy stać w korkach?

Złe wieści mamy nie tylko dla kierowców kierujących się na Augustów, Rajgród czy Białystok. Utrudnień mogą spodziewać się także miłośnicy gór. Kilkukilometrowy odcinek Zakopianki będzie gotowy, ale w sierpniu 2019 r.

W korkach będą również stali wybierający się trasą S3 z Legnicy do Nowej Soli oraz do Bolkowa - budowa opóźni się o prawie rok. Niewiele lepiej wygląda sytuacja na S5, z Wrocławia przez Poznań w kierunku morza, bo nowy termin oddania wyznaczono długo po wakacjach, na listopad 2018.

Półroczne opóźnienie ma także odcinek trasy S7 z Chęcin do Jędrzejowa, a firmy zajmujące się budową znów przedłużyły kontrakt. W nieciekawej sytuacji jest również obwodnica Koszalina - miała być gotowa w te wakacje, a są wątpliwości, czy zostanie otwarta jeszcze w tym roku.


Na szczęście jest też kilka dobrych wiadomości. Firma budująca obwodnicę Puław obiecuje, że zrobi wszystko, by oddać odcinek S12 wcześniej, jeśli tylko pogoda dopisze. Na przełom czerwca i lipca planowane jest również otwarcie drugiej nitki trasy S3 pod Zieloną Górą. Także fragment S5 pod Lesznem dobrze rokuje - możliwe, że uda się go oddać w lipcu.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.