"Młodzi są roszczeniowi, bo chcą pracować 8 godzin dziennie”. Ekspertka popłynęła komentując pracę millennialsów

Prezes Fundacji Iskierka skrytykowała młodych pracowników, nazywając ich roszczeniowymi, bo chcą pracować 8 godzin dziennie
Prezes Fundacji Iskierka skrytykowała młodych pracowników, nazywając ich roszczeniowymi, bo chcą pracować 8 godzin dziennie Agata Grzybowska/Agencja Gazeta
Młodzi są roszczeniowi. Chcą pracować 8 godzin, a później mieć czas dla siebie – poskarżyła się „Pulsowi HR” Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes, Fundacja Iskierka. Jej słowa wywołały prawdziwą burzę.

Wydawać by się mogło, że o pracy i życiu pokolenia millennialsów napisano i powiedziano już niemal wszystko. Młodzi Polacy dowiedzieli się m.in., że wydają dużo pieniędzy, trzeba ich siłą wyganiać z rodzinnego domu, a w pracy nie mogą oderwać się od Facebooka. To jednak tylko złudzenie, co pokazała pani prezes Fundacji Iskierka. Czernicka-Siwecka w rozmowie z „Pulsem HR” stwierdziła, że obecny system edukacji szkoli młodych narcyzów. W czym, jej zdaniem, ów narcyzm ma się przejawiać? Ano w tym, że młodzi ludzie nie chcą wyrabiać setek nadgodzin.

- Z jednej strony młodzi są roszczeniowi. Chcą pracować 8 godzin, a później mieć czas dla siebie - stwierdziła. Z drugiej strony za wzór postawiła swoje pokolenie, które „jest nauczone ciężkiej pracy, którą uważa za standard”.

Wypowiedź szybko skomentował Kamil Fejfer, analityk rynku pracy i twórca fanpage'a "Magazyn Porażka". - Młodzi są roszczeniowi. Chcą jeść, pić i potrzebują snu. Kiedyś taki człowiek nigdy nie znalazłby pracy. Kiedyś zamiast wypłaty dostawało się przydziały cegieł do jedzenia, suchy beton do picia, a z poczucia przyzwoitości spało się po swojej śmierci i to dopiero dekadę od zgonu. Nikt nie narzekał - ironizował.

Młodzi są roszczeniowi. Chcą jeść, pić i potrzebują snu. Kiedyś taki człowiek nigdy nie znalazłby pracy. Kiedyś zamiast...

Opublikowany przez Kamil Fejfer 16 maja 2018


Komentarz ekspertki nie spodobał się również twitterowiczom. - Cóż za rozpusta. A nie od rana do nocy? I może jeszcze chcą godziwie zarabiać? Teoria skapywania nie sprawdziła się w przypadku ich rodziców? Brawo młodzi. Aby ucywilizować ten kraj potrzeba ludzi, którzy nie urodzili się w komunie - to tylko przykład jednego z wpisów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.