Aż trudno uwierzyć jak nas oszukują. Podrabiają nie tylko truskawki, ale i ziemniaki i pietruszkę

Podrabiają nie tylko truskawki. Łatwo dać się oszukać na młodych ziemniakach i pietruszce - udaje ją o wiele tańszy pasternak
Podrabiają nie tylko truskawki. Łatwo dać się oszukać na młodych ziemniakach i pietruszce - udaje ją o wiele tańszy pasternak Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Niedawno hitem sieci okazał się film, na którym widać, jak importowane z Hiszpanii truskawki są przepakowywane do łubianek i sprzedawane jako polskie. Okazuje się, że to samo dzieje się z ziemniakami. Sprzedawcy i producenci oszukują nas też na… pietruszce.

Proceder sprzedawania importowanych ziemniaków trwa w najlepsze. Ostatnio nawet w sklepach sieci Netto na skrzynkach młodych ziemniaków prosto z Hiszpanii pojawiły się etykiety „Produkt polski”. Sieć przeprosiła za ten wybryk, podkreślając, że nie miała zamiaru wprowadzać nikogo w błąd. Opisy zostały już poprawione.

Jak twierdzi Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej, cytowany przez Money.pl, powinniśmy uważać przede wszystkim na ceny. Polskie młode ziemniaki kosztują na giełdach ok. 8 zł za kilogram. Niemożliwe jest więc, by w sklepach pojawiły się w cenie 3 zł za kilo.

W Polsce sprzedaje się też "podrobione" truskawki. Niedawno w sieci pojawił się film, na którym widać jak owoce z Hiszpanii są przepakowywane w łubianki, które potem trafiają na bazary jako "polskie truskawki".

Witajcie w sobotę Dziś mamy krótki seans filmowy pt. Cała prawda o "polskiej" truskawce. Kochani! Nigdy o to nie proszę, ale tym razem tak Udostepniajcie! Im więcej osób się dowie jaka jest prawda tym lepiej! Miłego oglądania i cudownego weekendu!

Opublikowany przez Zieleniak U Beatki 11 maja 2018
Pasternak udaje pietruszkę
Ale i tak ciągle dajemy się nabierać na pietruszkę. To warzywo, niezbędny składnik zup, zapiekanek i sałatek, jest notorycznie podmieniane na o wiele tańszy pasternak. W samym pasternaku nie ma oczywiście nic złego, to źródło witamin i minerałów. Od pietruszki różni się niewiele – ma trochę inne liście, czarną obwódkę w miejscu, gdzie rosną liście i jest mniej wyrazisty w smaku. A przede wszystkim kilka razy tańszy od niej.


Z tego powodu wielu producentów i sprzedawców podmienia pietruszkę właśnie na pasternak. Znajdziemy go w sałatkach, mrożonkach i zestawach włoszczyzny. Warto go kupować, ale nie jako trzykrotnie droższą pietruszkę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.