Aż trudno uwierzyć jak nas oszukują. Podrabiają nie tylko truskawki, ale i ziemniaki i pietruszkę

Podrabiają nie tylko truskawki. Łatwo dać się oszukać na młodych ziemniakach i pietruszce - udaje ją o wiele tańszy pasternak
Podrabiają nie tylko truskawki. Łatwo dać się oszukać na młodych ziemniakach i pietruszce - udaje ją o wiele tańszy pasternak Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Niedawno hitem sieci okazał się film, na którym widać, jak importowane z Hiszpanii truskawki są przepakowywane do łubianek i sprzedawane jako polskie. Okazuje się, że to samo dzieje się z ziemniakami. Sprzedawcy i producenci oszukują nas też na… pietruszce.


Proceder sprzedawania importowanych ziemniaków trwa w najlepsze. Ostatnio nawet w sklepach sieci Netto na skrzynkach młodych ziemniaków prosto z Hiszpanii pojawiły się etykiety „Produkt polski”. Sieć przeprosiła za ten wybryk, podkreślając, że nie miała zamiaru wprowadzać nikogo w błąd. Opisy zostały już poprawione.

Jak twierdzi Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej, cytowany przez Money.pl, powinniśmy uważać przede wszystkim na ceny. Polskie młode ziemniaki kosztują na giełdach ok. 8 zł za kilogram. Niemożliwe jest więc, by w sklepach pojawiły się w cenie 3 zł za kilo.

W Polsce sprzedaje się też "podrobione" truskawki. Niedawno w sieci pojawił się film, na którym widać jak owoce z Hiszpanii są przepakowywane w łubianki, które potem trafiają na bazary jako "polskie truskawki".

Witajcie w sobotę Dziś mamy krótki seans filmowy pt. Cała prawda o "polskiej" truskawce. Kochani! Nigdy o to nie proszę, ale tym razem tak Udostepniajcie! Im więcej osób się dowie jaka jest prawda tym lepiej! Miłego oglądania i cudownego weekendu!

Opublikowany przez Zieleniak U Beatki 11 maja 2018
Pasternak udaje pietruszkę
Ale i tak ciągle dajemy się nabierać na pietruszkę. To warzywo, niezbędny składnik zup, zapiekanek i sałatek, jest notorycznie podmieniane na o wiele tańszy pasternak. W samym pasternaku nie ma oczywiście nic złego, to źródło witamin i minerałów. Od pietruszki różni się niewiele – ma trochę inne liście, czarną obwódkę w miejscu, gdzie rosną liście i jest mniej wyrazisty w smaku. A przede wszystkim kilka razy tańszy od niej.


Z tego powodu wielu producentów i sprzedawców podmienia pietruszkę właśnie na pasternak. Znajdziemy go w sałatkach, mrożonkach i zestawach włoszczyzny. Warto go kupować, ale nie jako trzykrotnie droższą pietruszkę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.