Urząd wykurzył polskiego przedsiębiorcę z kraju. Teraz prosi go o dobre rady

Właściciel giełdy BitBay, Sylwester Suszek, wyniósł się ze swoim biznesem z Polski
Właściciel giełdy BitBay, Sylwester Suszek, wyniósł się ze swoim biznesem z Polski Instagram/Sylwester Suszek
Właściciel giełdy BitBay, Sylwester Suszek, wyniósł się ze swoim biznesem z Polski przez problemy z Komisją Nadzoru Finansowego. Teraz KNF chce... zaprosić go do grupy roboczej ds. kryptowalut.

Sylwester Suszek to twórca największej giełdy kryptowalut w Polsce. O skali jej działalności niech świadczy fakt, że w grudniu 2017 roku BitBay notował wyższe obroty niż Giełda Papierów Wartościowych. Dlatego też szeroki echem odbiła się informacja o tym, że przedsiębiorca zdecydował się na wyprowadzkę z kraju.

Trudno bowiem ukryć, że polskie instytucje są nastawione do kryptowalut wyjątkowo sceptycznie. NBP wydało 100 tys. złotych na kampanię z użyciem youtuberów, która miała ostrzegać przed inwestycjami w wirtualne waluty, a KNF wpisał nawet BitBay na listę ostrzeżeń publicznych ze względu na podejrzenie popełnienia przestępstwa z racji nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

W ślad za tym, współpracy z Suszkiem zaczęły odmawiać kolejne banki, a przedsiębiorca nie wytrzymał i zdecydował o przeprowadzce na Maltę.

Tym bardziej mogą dziwić ostatnie doniesienia„Gazety Prawnej”, która pisze, że KNF zaprosił Suszka do grupy roboczej ds. kryptowalut i technologii blockchain. Jej zadaniem ma być wypracowanie oficjalnego stanowiska komisji w sprawie kryptowalut. Jednocześnie KNF rusza jednak z kampanią informacyjną ostrzegającą przed inwestowaniem w te technologie pt. „A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.