Apple otworzyło tajne laboratorium. Szykuje w nim całkowitą rewolucję

Apple zbudował tajemniczy zakład w stanie Oregon. Rozwija w nim projekt Kalamata.
Apple zbudował tajemniczy zakład w stanie Oregon. Rozwija w nim projekt Kalamata. 123rf
Apple zbudował zakład w stanie Oregon. Jego dokładna lokalizacja nie jest znana, a firma nie chce odpowiadać na żadne pytania na jego temat – pisze serwis TechSpot. Potentat ma pracować w laboratorium nad uniezależnieniem się od dostawców procesorów.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele Apple ogłosili, że pracują właśnie nad projektem o nazwie Kalamata. W jego ramach chcą zastąpić procesory Intela w komputerach Mac własnymi urządzeniami.

Wydaje się, że projekt zaczął nabierać poważnych kształtów. Gigant z Cupertino miał bowiem otworzyć laboratorium niedaleko Portland w stanie Oregon – donosi TechSpot, powołując się na ustalenia lokalnych mediów. Serwis twierdzi, że Apple rekrutuje pracowników, którzy wcześniej pracowali w Intelu na stanowiskach badawczych i inżynieryjnych. Już teraz zatrudnienie miało znaleźć ponad 20 osób. Oprócz inżynierów firma szuka również ludzi do „weryfikacji projektu”.

Nowy zakład nie jest jednak pierwszą tajemniczą siedzibą Apple. Niedawno dziennikarz „The Oregonian” odkrył, że biuro należącej do giganta Advanced Computation Group ukryte było w starej remizie strażackiej.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.