Apple otworzyło tajne laboratorium. Szykuje w nim całkowitą rewolucję

Apple zbudował tajemniczy zakład w stanie Oregon. Rozwija w nim projekt Kalamata.
Apple zbudował tajemniczy zakład w stanie Oregon. Rozwija w nim projekt Kalamata. 123rf
Apple zbudował zakład w stanie Oregon. Jego dokładna lokalizacja nie jest znana, a firma nie chce odpowiadać na żadne pytania na jego temat – pisze serwis TechSpot. Potentat ma pracować w laboratorium nad uniezależnieniem się od dostawców procesorów.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele Apple ogłosili, że pracują właśnie nad projektem o nazwie Kalamata. W jego ramach chcą zastąpić procesory Intela w komputerach Mac własnymi urządzeniami.

Wydaje się, że projekt zaczął nabierać poważnych kształtów. Gigant z Cupertino miał bowiem otworzyć laboratorium niedaleko Portland w stanie Oregon – donosi TechSpot, powołując się na ustalenia lokalnych mediów. Serwis twierdzi, że Apple rekrutuje pracowników, którzy wcześniej pracowali w Intelu na stanowiskach badawczych i inżynieryjnych. Już teraz zatrudnienie miało znaleźć ponad 20 osób. Oprócz inżynierów firma szuka również ludzi do „weryfikacji projektu”.

Nowy zakład nie jest jednak pierwszą tajemniczą siedzibą Apple. Niedawno dziennikarz „The Oregonian” odkrył, że biuro należącej do giganta Advanced Computation Group ukryte było w starej remizie strażackiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.