Poprawność polityczna nie zna granic. Google zmodyfikowało swoje pomysły na potrzeby wegan

Koncern Google modyfikuje swoje emoji, by nie zrazić do siebie wegan.
Koncern Google modyfikuje swoje emoji, by nie zrazić do siebie wegan. Fot. 123rf.com
Jak wiadomo, raz na pewien czas warto coś w firmie zmienić. Nawet, jeśli jest to jajko. Tym razem Google postanowiło zmodyfikować ikony swoich emoji – robiąc przy okazji ukłon w stronę tych użytkowników, którzy są weganami.


Zmiana jest zaskakująca – a dla wielu użytkowników usług Google trąci absurdem. Mianowicie z emoji przedstawiającego sałatkę zniknęło, dekorujące sałatkową kompozycję... jajko. Firma nie ukrywa, że był to gest pod adresem wegan.
– W Google często prowadzimy rozmowy o odmienności, a więc jeśli potrzebujecie dowodu na to, że dla Google jest to priorytetem, zwróćcie uwagę na to emoji: usunęliśmy z niego jajko na Androidzie P beta 2, aby przedstawiało sałatkę wegańską – cytuje portal conowego.pl wpis na Twitterze jednej z projektantek Google, Jennifer Daniel.

Internautom opadły szczęki. – Rozumiem, że pepperoni z pizzy też usuniecie – komentował jeden z internautów. Pod wpisem Daniel rozgorzała dyskusja o tym, czy jajka są „wegańskie”, czy nie. – Udało nam się potwierdzić, że jajka podchodzą od zwierząt, więc nie są wegańskie – pisała w ironicznym tonie stacja Sky News.
Nowe emoji to część szerzej zakrojonych zmian w Google. Lista ikonek została rozszerzona o grubo ponad setkę nowych emoji – głównie prezentujących rozmaite „główki” osób należących do rozmaitych ras, o rozmaitym kolorze i długości włosów. Zmodyfikowane zostały emoji „koziołka” (teraz jest mniej demoniczny), „żółwika” (półprzymknięte oczy ma teraz szeroko otwarte) czy jedna z „buziek”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.