Pizzeria miała dość dziurawych dróg i naprawia je sama. A przy okazji znalazła świetny pomysł na reklamę

Domino's Pizza remontuje drogi w USA (zdjęcie poglądowe)
Domino's Pizza remontuje drogi w USA (zdjęcie poglądowe) Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Ta akcja to przykład, jak prywatna firma może pomóc sobie, miastom i jego mieszkańcom, a przy okazji zapewnić sobie świetną reklamę. A wszystko zaczęło się prawdopodobnie od narzekań kurierów Domino's Pizza na stan dróg, po których dowozili pizzę do klientów.


Domino's Pizza uznała, że stan dróg w niektórych miastach mocno utrudnia dowiezienie pizzy do domu klienta – niezależnie od tego czy mówimy o dostawie przez kuriera, czy samodzielnym odbiorze i podróży z jedzeniem do swojego mieszkania.

Sposób, w jaki sieć rozwiązała ten problem, budzi uznanie. Korporacja uznała, że nie będzie czekać aż lokalne władze zabiorą się za remont nawierzchni i zaczęła naprawiać drogi we własnym zakresie. Miejsca napraw są wskazywane przez internautów na stronie www.pavingforpizza.com.

Do tej pory przeprowadzono już ponad 200 napraw. Dziury były usuwane w kilku miastach USA: Burbank w Kalifornii, Bartonville w Teksasie, Milford w Delalware i mieście Athens w stanie Georgia.

Przy okazji remontowania, Domino's Pizza znalazła też świetny sposób na zareklamowanie swoich usług. Firma przejeżdża po „łacie” walcem z nadrukowanym logo, znacząc w ten sposób ulice swoją marką.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.