Inżynier pokonał płaskoziemców ich własną bronią. Wystarczyło mu do tego jedno zdjęcie

Wywiad z płaskoziemcem Davem Murphym
Wywiad z płaskoziemcem Davem Murphym youtube.com/All In ONE PL
Nie spodziewam się, że to zmieni zdanie wszystkich osób wierzących, że Ziemia jest płaska, ale mam nadzieję, że pomoże komuś, kto może być podatny na argumentację płaskoziemców – tłumaczy swoje motywacje inżynier o imieniu Jeff. Mężczyzna postanowił pokazać zwolennikom teorii płaskiej ziemi absurdalność ich rozumowania. I użył do tego jednego zdjęcia.

Teorie spiskowe
Płaskoziemcy są w ostatnim czasie bardzo aktywni medialnie. Podczas niedawnej konferencji „Flat Earthers” w Birmingham nie tylko podtrzymali swoją główną tezę, ale nawet... zlikwidowali Australię, twierdząc, że tak dziwny kontynent nie może istnieć naprawdę.

Być może skłoniło to Jeffa do podjęcia konkretnych działań. Mężczyzna postawił na stole piłkę do koszykówki i oświetlił ją dwoma lampami stołowymi. Do wykonania zdjęcia użył aparatu fotograficznego z obiektywem makro. Efekt końcowy (który zobaczysz w tym miejscu) można porównać do perspektywy, z jakiej ludzie obserwują Ziemię – piłka wydaje się w miarę płaską powierzchnią.

– Ci płaskoziemcy, których spotkałem dotychczas, wydawali się opierać swoje założenia głównie na memach. Dlatego chciałem im odpowiedzieć memem, używając ich własnej taktyki, która wskazuje na absurdalność ich logiki – mówił w rozmowie z serwisem „Bored Panda” Jeff.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.