Klienci długo na to czekali. Nowa funkcja iPhone'ów nareszcie dostępna w Polsce

Apple Pay w Polsce. Jakie banki umożliwiają płatności dotykowe iPhone'ami?
Apple Pay w Polsce. Jakie banki umożliwiają płatności dotykowe iPhone'ami? pexels.com
Apple Pay. Polscy klienci czekali na to od czterech lat. Właśnie wtedy Apple wprowadziło możliwość płacenia za zakupy za pomocą swoich telefonów. Przez ten czas korporacja zarzekała się jednak, że uruchomienie tej technologii w Polsce jej się nie opłaca. Aż do teraz.

Apple Pay to usługa, dzięki której możemy płacić iPhonem w taki sam sposób, jak zwykłą kartą płatniczą – po prostu zbliżając telefon do terminala. Podobne rozwiązania były w Polsce dostępne dla posiadaczy smartfonów z Androidem.

Teraz w Polsce w taki sam sposób płacić będą mogli również fani „jabłuszka”. Apple Pay wszedł na nasz rynek z opóźnieniem, ale i lekkim przytupem. Podczas gdy u konkurencji płatności powyżej 50 zł wymagają zatwierdzenie PIN-em, iPhone'y takiego działania mają nie wymagać. Autoryzacja płatności ma być zatwierdzania za pomocą odcisku palca lub systemu rozpoznawania twarzy.

Które banki obsługują Apple Pay w Polsce?
Na wprowadzenie możliwości korzystania z Apple Pay zdecydowało się od razu kilka banków. Spider's Web podaje, że na liście jest BZ WBK, Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbank,, Nest Bank i Getin Bank. Usługę lada chwila wprowadzić ma również PKO Bank Polski.

Korzystanie z Apple Pay nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Użytkownik iPhone'a musi mieć tylko zainstalowaną aplikację Wallet i konto w jednym we wspomnianych banków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.