Szef Apple'a cytował nudne statystyki i nagle wypalił. Tą deklaracją ucieszył wielu Polaków

Tim Cook ujawnił, że długo oczekiwana usługa Apple Pay trafi nad Wisłę
Tim Cook ujawnił, że długo oczekiwana usługa Apple Pay trafi nad Wisłę Youtube/Adrian Boioglu
To miała być kolejna konferencja, na której Tim Cook cytuje wyniki kwartalne swojej firmy. Tym razem szef Apple miał jednak dla polskich fanów wyjątkową niespodziankę. Po raz pierwszy oficjalnie potwierdził, że długo oczekiwana usługa Apple Pay trafi nad Wisłę. I to w ciągu najbliższych kilku miesięcy.


Apple Pay to usługa, która umożliwia płacenie iPhonem, w taki sposób, w jaki robi się to zbliżeniową kartą płatniczą. Wcześniej w Polsce taką możliwość dostali posiadacze smartfonów z Androidem. Android Pay zadebiutował w Polsce w 2016 r., po kilku miesiącach z usługi korzystało ponad 70 tys. osób. Fani „jabłuszka” wciąż nie mogli się jednak doczekać deklaracji czy i kiedy Apple zaproponuje Polakom płatności mobilne.

Apple Pay w Polsce
Pogłoski o tym, że tak się stanie, chodziły już od jakiegoś czasu. Teraz Cook oficjalnie potwierdził jednak, że mobilne płatności „w ciągu kilku miesięcy” pojawią się w Polsce, Norwegii i na Ukrainie – cztery lata po premierze Apple Pay. Obecnie usługa jest dostępna już na 21 rynkach.

Nieoficjalne doniesienia, na które powołuje się m.in. SpidersWeb, mówią o tym, że możliwość płatności iPhone'ami dadzą swoim klientom trzy banki. Chodzi o BZ WBK, mBank i Pekao SA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.