Przedsiębiorca pokazał list od fiskusa. Wszyscy kpią, z czego musi się tłumaczyć

Cezary Kaźmierczak pokazał list Naczelnika Urzędu Skarbowego do przedsiębiorcy
Cezary Kaźmierczak pokazał list Naczelnika Urzędu Skarbowego do przedsiębiorcy Arkadiusz Wojtasiewicz/Agencja Gazeta; twitter.com/Cezary Kaźmierczak
Cezary Kaźmierczak pokazał list Naczelnika Urzędu Skarbowego do przedsiębiorcy. Wynika z niego, że firma powinna się wytłumaczyć ze... spadku dochodów w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

– Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie zwraca się z prośbą o złożenie wyjaśnień w zakresie spadku dochodów w 2017 roku w porównaniu z rokiem 2016. Wyjaśnienia należy złożyć w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego wezwania – czytamy w liście Urzędu Skarbowego w Warszawie do jednego z przedsiębiorców.

Skan dokumentu zamieścił na swoim profilu twitterowym szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak. I sprowokował w ten sposób falę kpin.

– 1. Musiałem podzielić się rynkiem z konkurencją. 2. Koszt prowadzenia działalności wzrosły 3. Nie stosuję cen urzędowych – podsuwa możliwe tłumaczenia jedna z komentujących.

Niektórzy internauci uderzają też w tony polityczne. – Ja bym powiedział, że spadek dochodów jest spowodowany odejściem z pracy pracowników, którzy postanowili kontynuować swoją karierę w domu przy hojnym wsparciu z socjalnych programów rządu PiS – czytamy.

Część osób przytomnie jednak zauważa, że listy o takiej treści nie są nowością. – Mam wrażenie, że wiele razy musieliśmy na tego typu pytania odpowiadać i pewnie mam w komputerze jakieś przydatne formułki na taką okoliczność. Kontrola skarbowa w przypadku wykazywania straty więcej niż jeden rok z rzędu to chyba standard – dorzuca kolejny komentator.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.