Płatny dostęp do popularnej funkcji Facebooka. Ujawniono ceny za korzystanie z usługi

Facebook rozpoczął testy, polegające na wprowadzeniu płatnego dostępu do zamkniętych grup
Facebook rozpoczął testy, polegające na wprowadzeniu płatnego dostępu do zamkniętych grup 123rf.com/pixinoo/zdjęcie seryjne
Facebook rozpoczął testy, polegające na wprowadzeniu płatnego dostępu do zamkniętych grup. Dzięki temu administratorzy mają się skoncentrować na podnoszeniu ich atrakcyjności.

Płatne grupy na Facebooku
Zamknięte grupy na Facebooku cieszą się bardzo dużą popularnością. W niektórych wypadkach ich liczebność idzie w dziesiątki tysięcy osób. Mark Zuckerberg postanowił pozwolić administratorom zmonetyzować tę popularność poprzez opłaty subskrypcyjne. Użytkownicy będą mogli przesyłać pieniądze za pomocą aplikacji mobilnej Facebooka.

Na razie rozpoczęła się faza pilotażowa, która objęła między innymi grupę Declutter My Home. Widełki, w ramach których mogą poruszać się admini, wahają się od 4,99 do 29,99 dolara miesięcznie. DMH ustalił je na poziomie 14,99 dolara. W zamian użytkownicy dostają dostęp do treści, treningi i przeprowadzane na żywo sesje Q&A. Firma nie ujawniła, czy w przyszłości możliwość wprowadzenia opłat dostaną wszyscy.

Jak widać, Facebook szuka sposobów, w jaki sposób wyciągnąć od swoich użytkowników pieniądze. W pierwszym kwartale 2018 roku platforma miała 2,2 mld użytkowników aktywnych w skali miesiąca i 1,45 mld w skali dnia. Wcześniej, jeszcze w trakcie przesłuchania przez Kongresem, Mark Zuckerberg snuł rozważania nad wprowadzeniem czegoś w rodzaju abonamentu. Gdyby do tego doszło, część treści zniknęłoby za paywallem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.