Płatny dostęp do popularnej funkcji Facebooka. Ujawniono ceny za korzystanie z usługi

Facebook rozpoczął testy, polegające na wprowadzeniu płatnego dostępu do zamkniętych grup
Facebook rozpoczął testy, polegające na wprowadzeniu płatnego dostępu do zamkniętych grup 123rf.com/pixinoo/zdjęcie seryjne
Facebook rozpoczął testy, polegające na wprowadzeniu płatnego dostępu do zamkniętych grup. Dzięki temu administratorzy mają się skoncentrować na podnoszeniu ich atrakcyjności.

Płatne grupy na Facebooku
Zamknięte grupy na Facebooku cieszą się bardzo dużą popularnością. W niektórych wypadkach ich liczebność idzie w dziesiątki tysięcy osób. Mark Zuckerberg postanowił pozwolić administratorom zmonetyzować tę popularność poprzez opłaty subskrypcyjne. Użytkownicy będą mogli przesyłać pieniądze za pomocą aplikacji mobilnej Facebooka.

Na razie rozpoczęła się faza pilotażowa, która objęła między innymi grupę Declutter My Home. Widełki, w ramach których mogą poruszać się admini, wahają się od 4,99 do 29,99 dolara miesięcznie. DMH ustalił je na poziomie 14,99 dolara. W zamian użytkownicy dostają dostęp do treści, treningi i przeprowadzane na żywo sesje Q&A. Firma nie ujawniła, czy w przyszłości możliwość wprowadzenia opłat dostaną wszyscy.

Jak widać, Facebook szuka sposobów, w jaki sposób wyciągnąć od swoich użytkowników pieniądze. W pierwszym kwartale 2018 roku platforma miała 2,2 mld użytkowników aktywnych w skali miesiąca i 1,45 mld w skali dnia. Wcześniej, jeszcze w trakcie przesłuchania przez Kongresem, Mark Zuckerberg snuł rozważania nad wprowadzeniem czegoś w rodzaju abonamentu. Gdyby do tego doszło, część treści zniknęłoby za paywallem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.