Znana amerykańska firma może zatrudnić 2 tys. Polaków. "Wracamy na mapę inwestorów"

American Express chce osiedlić się w Warszawie. Planuje zatrudnić nawet 2 tys. ludzi
American Express chce osiedlić się w Warszawie. Planuje zatrudnić nawet 2 tys. ludzi fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Praca w Warszawie. Na początek 500, potem nawet 2 tys. - tyle osób planuje zatrudnić American Express, jeden z największych na świecie producentów kart płatniczych. Nowojorska firma rozgląda się za miejscem pod nowe centrum usług, a nasza stolica niewątpliwie przyciągnęła jej wzrok.

Amerykańska spółka szuka dużego biura, w którym początkowo zamierza zatrudnić 500 pracowników. Jak podaje Puls Biznesu, duże szanse na tę inwestycję ma Warszawa. – Gdyby American Express wybrał Warszawę, byłby to kolejny dowód, że po decyzji JP Morgana Polska wróciła na mapę inwestorów – mówi w rozmowie z portalem Jacek Levernes, współzałożyciel i prezes ABSL.

Jak dotąd wybór miasta nie jest oficjalnie przesądzony. Uwaga American Express padła na trzy europejskie miasta. Warszawa zmierzy się zatem z Pragą i Budapesztem, jest jednak faworytem na tej liście, jak podaje informator, do którego dotarł Puls Biznesu.

– American Express już zdecydował się na Warszawę, a jeśli wszystko dobrze pójdzie, zatrudni 2 tys. osób — twierdzi inne źródło.

American Express w Warszawie
Amerykańska firma na razie nie potwierdza informacji o inwestycji. Dough Smith z biura prasowego American Express w rozmowie z PB podaje, że na obecną chwilę spółka rozpatruje możliwości rozwijana biznesu poza Stanami Zjednoczonymi, także w Warszawie.


W polskich portfelach na razie znajdują się głównie karty Visa i Mastercard. W porównaniu z nimi American Express wypada słabo - obecnie ma poniżej 1 proc. udziałów w polskim rynku kart płatniczych. Jeżeli AmEx zawita do Warszawy, sytuacja może ulec zmianie. Chyba że skończy się to, jak śmiałe plany premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące wskrzeszenia narodowej karty płatniczej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.