Afera GetBack i kolejne zatrzymania. Wpadła dyrektorka, która ukrywała i niszczyła dokumenty

CBA zatrzymała kolejne dwie osoby związane z aferą GetBack, w tym jedną z dyrektorek, bliską współpracowniczkę byłego prezesa Konrada K.
CBA zatrzymała kolejne dwie osoby związane z aferą GetBack, w tym jedną z dyrektorek, bliską współpracowniczkę byłego prezesa Konrada K. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Afera GetBack. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek dwie osoby związane ze sprawą spółki GetBack. To jedna z dyrektorek spółki oraz szef biura maklerskiego sprzedającego obligacje firmy. Atmosfera wokół największej polskiej spółki windykacyjnej się zagęszcza.

Jak poinformowała PAP, zatrzymano prezesa Polskiego Domu Maklerskiego oraz jedną z dyrektorek w spółce GetBack, co potwierdza Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. – Trwają przeszukania w miejscach zatrzymań i miejscach aktywności zawodowej tych osób – powiedział Kaczorek.

Jak podaje rmf24, zatrzymana dyrektorka to bliska współpracownica byłego prezesa Konrada K. Według nieoficjalnego źródła, niszczyła i ukrywała dokumenty w sprawie afery w firmie.

Z kolei jeden z zarzutów, które ma usłyszeć szef biura maklerskiego, dotyczy wyłudzenia i przywłaszczenia kilku mln zł na szkodę GetBack. Polski Dom Maklerski sprzedawał obligacje GetBacku.

Zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej w Warszawie jeszcze dziś.

Afera GetBack: aresztowania
To już kolejne zatrzymania w sprawie największej spółki windykacyjnej w Polsce. CBA zatrzymało już prezesa GetBack Konrada K. oraz współpracującegi z nim Piotra B.. Prokuratura wystąpiła o trzymiesięczny areszt, a sąd zaakceptował ten wniosek. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Na tym nie koniec. Komisja Nadzoru Finansowego również podejmuje działania – na listę ostrzeżeń tej instytucji trafiła spółka MIA Sp. z o.o. To jedna ze spółek współdziałających z GetBack, w jej przypadku dopatrzono się prawdopodobnego wykonywania działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych. Jak pisaliśmy wczoraj w INNPoland.pl, afera GetBack jest też wykorzystywana do wewnętrznych rozgrywek PiS, pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Mateuszem Morawieckim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.