Schabowy Plus, nowy pomysł na pomoc emerytom. "Dobrze odżywiony senior nie choruje"

Tanie obiady. PSL postuluje dopłaty do obiadów dla emerytów. Osoby po 60. roku życia miałyby płacić w barach mlecznych 5 zł za obiad.
Tanie obiady. PSL postuluje dopłaty do obiadów dla emerytów. Osoby po 60. roku życia miałyby płacić w barach mlecznych 5 zł za obiad. Fot. Justyna Wydra / Agencja Gazeta
Dopłaty dla emerytów. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do samorządowców, by wprowadzić rozwiązanie pozwalające emerytom zjeść obiad w barze mlecznym za 5 zł. Dla starszych czytelników pomysł z pewnością brzmi znajomo.

O sprawie donosi "Super Express". Gazeta podaje, że szef Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby dodatkowego przywileju w Karcie Seniora. Ma zapewnić osobom po 60. roku życia możliwość zjedzenia codziennie obiadu w barze mlecznym za 5 zł. – To jest nasza propozycja dla całej Polski. Apeluję do wszystkich władz samorządowych w kraju o poparcie tego pomysłu i wprowadzanie Karty Seniora w każdej gminie. Dobrze odżywiony senior to senior, który nie będzie często chorował – cytuje polityka gazeta.

Obiad dla emeryta za 5 zł
O pomyśle PSL słychać niepochlebne opinie w kręgach PiS. Rządząca formacja ma własny pomysł na wsparcie dla emerytów. Rozważane są propozycje wprowadzenia dodatku do świadczeń w wysokości 100-500 zł, coś jak "Emerytura Plus", trzynasta wypłata emerytury na wzór górniczych pensji czy wreszcie zwolnienia z podatku dochodowego. Rząd ma się zająć tematem jeszcze w tym roku.

Co by o pomyśle PSL nie mówić, sytuacja emerytów czasami jest dramatyczna. Średnia emerytura w Polsce to nieco ponad 2 tys. zł. Lwia część upoważnionych do świadczeń emerytalnych pobiera miesięcznie tysiąc złotych. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, najniższa emerytura w Polsce to zaledwie 10 gr.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.