Schabowy Plus, nowy pomysł na pomoc emerytom. "Dobrze odżywiony senior nie choruje"

Tanie obiady. PSL postuluje dopłaty do obiadów dla emerytów. Osoby po 60. roku życia miałyby płacić w barach mlecznych 5 zł za obiad.
Tanie obiady. PSL postuluje dopłaty do obiadów dla emerytów. Osoby po 60. roku życia miałyby płacić w barach mlecznych 5 zł za obiad. Fot. Justyna Wydra / Agencja Gazeta
Dopłaty dla emerytów. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do samorządowców, by wprowadzić rozwiązanie pozwalające emerytom zjeść obiad w barze mlecznym za 5 zł. Dla starszych czytelników pomysł z pewnością brzmi znajomo.

O sprawie donosi "Super Express". Gazeta podaje, że szef Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby dodatkowego przywileju w Karcie Seniora. Ma zapewnić osobom po 60. roku życia możliwość zjedzenia codziennie obiadu w barze mlecznym za 5 zł. – To jest nasza propozycja dla całej Polski. Apeluję do wszystkich władz samorządowych w kraju o poparcie tego pomysłu i wprowadzanie Karty Seniora w każdej gminie. Dobrze odżywiony senior to senior, który nie będzie często chorował – cytuje polityka gazeta.

Obiad dla emeryta za 5 zł
O pomyśle PSL słychać niepochlebne opinie w kręgach PiS. Rządząca formacja ma własny pomysł na wsparcie dla emerytów. Rozważane są propozycje wprowadzenia dodatku do świadczeń w wysokości 100-500 zł, coś jak "Emerytura Plus", trzynasta wypłata emerytury na wzór górniczych pensji czy wreszcie zwolnienia z podatku dochodowego. Rząd ma się zająć tematem jeszcze w tym roku.

Co by o pomyśle PSL nie mówić, sytuacja emerytów czasami jest dramatyczna. Średnia emerytura w Polsce to nieco ponad 2 tys. zł. Lwia część upoważnionych do świadczeń emerytalnych pobiera miesięcznie tysiąc złotych. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, najniższa emerytura w Polsce to zaledwie 10 gr.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.