Polscy turyści zatrzymani przez hotel w Egipcie. "Byliśmy ich więźniami"

Polscy turyści zatrzymani w hotelu w Egipcie - zostali dopiero po zapłaceniu 500 euro haraczu
Polscy turyści zatrzymani w hotelu w Egipcie - zostali dopiero po zapłaceniu 500 euro haraczu Foto: Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Wakacje w Egipcie. Przed skorzystaniem z pokoju hotelowego warto sprawdzić, czy sprzęty w nim umieszczone nie mają jakichś wad lub uszkodzeń. Może się okazać, że zostaniemy oskarżeni o ich spowodowanie i obciążeni dodatkowymi kosztami. Taka przygoda spotkała kilkoro Polaków w Egipcie.

Szóstka naszych rodaków została praktycznie zmuszona do zapłaty 500 euro (ok. 2 200 zł) za rzekomo zniszczony telewizor. Rzekomo – bo nie przyznają się do uszkodzenia, jakim jest wypalony piksel w ekranie. Dodają, że uszkodzenie już było, gdy wprowadzali się do pokoju.
Sytuację opisuje portal Turystyka.wp.pl.

Sprawa stała się głośna po tym, gdy na Facebooku opisała ją matka jednej z osób zatrzymanych w Hurghadzie. Młodzi ludzie wynajęli trzy 2-osobowe pokoje w hotelu Long Beach Resort w tym mieście. Ostatniego dnia przedłużyli dobę hotelową (lot był przed 23, a doba kończyła się w południe).

Dopłata za zniszczenia
Podczas zdawania kluczy poinformowano ich, że muszą dopłacić 500 euro za zniszczony telewizor.

Kropka warta 500 Euro. Miejsce: Hurghada (jeszcze do niedawna Hilton) Long Beach Resort Czas: 05.07.18 Moje...

Opublikowany przez Joanna Harasymowicz Piątek, 6 lipca 2018
Na nic zdały się tłumaczenia, że "tak już było", nie pomógł miejscowy opiekun z biura podróży, a wezwana policja nie mówiła po angielsku. Na dodatek w hotelowym depozycie znajdowały się bagaże całej szóstki znajomych – i wszystkie zostały "zaaresztowane" przez obsługę.


– Byliśmy wręcz więźniami hotelu, do głowy przychodziły nam różne pomysły. Byliśmy w stanie zostawić wszystkie nasze rzeczy, żeby tylko zdążyć na samolot – opisuje sytuację bohaterka zdarzenia.

W końcu zdecydowali się zapłacić i udało im się zdążyć na samolot powrotny. Zapowiadają, że będą się domagać odszkodowania od biura podróży.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.