Polscy turyści zatrzymani przez hotel w Egipcie. "Byliśmy ich więźniami"

Polscy turyści zatrzymani w hotelu w Egipcie - zostali dopiero po zapłaceniu 500 euro haraczu
Polscy turyści zatrzymani w hotelu w Egipcie - zostali dopiero po zapłaceniu 500 euro haraczu Foto: Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Wakacje w Egipcie. Przed skorzystaniem z pokoju hotelowego warto sprawdzić, czy sprzęty w nim umieszczone nie mają jakichś wad lub uszkodzeń. Może się okazać, że zostaniemy oskarżeni o ich spowodowanie i obciążeni dodatkowymi kosztami. Taka przygoda spotkała kilkoro Polaków w Egipcie.

Szóstka naszych rodaków została praktycznie zmuszona do zapłaty 500 euro (ok. 2 200 zł) za rzekomo zniszczony telewizor. Rzekomo – bo nie przyznają się do uszkodzenia, jakim jest wypalony piksel w ekranie. Dodają, że uszkodzenie już było, gdy wprowadzali się do pokoju.
Sytuację opisuje portal Turystyka.wp.pl.

Sprawa stała się głośna po tym, gdy na Facebooku opisała ją matka jednej z osób zatrzymanych w Hurghadzie. Młodzi ludzie wynajęli trzy 2-osobowe pokoje w hotelu Long Beach Resort w tym mieście. Ostatniego dnia przedłużyli dobę hotelową (lot był przed 23, a doba kończyła się w południe).

Dopłata za zniszczenia
Podczas zdawania kluczy poinformowano ich, że muszą dopłacić 500 euro za zniszczony telewizor.

Kropka warta 500 Euro. Miejsce: Hurghada (jeszcze do niedawna Hilton) Long Beach Resort Czas: 05.07.18 Moje...

Opublikowany przez Joanna Harasymowicz Piątek, 6 lipca 2018
Na nic zdały się tłumaczenia, że "tak już było", nie pomógł miejscowy opiekun z biura podróży, a wezwana policja nie mówiła po angielsku. Na dodatek w hotelowym depozycie znajdowały się bagaże całej szóstki znajomych – i wszystkie zostały "zaaresztowane" przez obsługę.


– Byliśmy wręcz więźniami hotelu, do głowy przychodziły nam różne pomysły. Byliśmy w stanie zostawić wszystkie nasze rzeczy, żeby tylko zdążyć na samolot – opisuje sytuację bohaterka zdarzenia.

W końcu zdecydowali się zapłacić i udało im się zdążyć na samolot powrotny. Zapowiadają, że będą się domagać odszkodowania od biura podróży.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.