Wyrzuć męża (lub żonę) z łóżka. Inaczej w czasie upału się nie wyśpisz

Drzemka w ciągu dnia, późne chodzenie spać to sposoby na spokojny sen w upały
Drzemka w ciągu dnia, późne chodzenie spać to sposoby na spokojny sen w upały Foto: Pexels.com
Polakom, szczególnie w dużych miastach coraz bardziej doskwierają upały. Temperatura w nocy spada niewiele i wiele osób ma problemy ze snem. Ekspert radzi, jak wyspać się w czasie upału.

Dobre sposoby na spokojny sen w gorącą noc zdradził w TVN24BiS.pl dr Adam Wichniak z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Wyjaśnia, że w miastach temperatura nie daje nam odpocząć, bo beton nagrzewa się w ciągu dnia i powoli oddaje ciepło.

Dr Wichniak radzi, by w łóżku spać samotnie, bo obecność drugiej osoby oznacza wyższą temperaturę otoczenia. Najlepiej też nie zakładać pełnych piżam – według lekarza najlepiej będzie spać nago i jedynie pod prześcieradłem. Okna lepiej zaciemnić, by nie budziło nas wcześnie wschodzące słońce.

Zdaniem dr. Wichniaka warto też zmienić swoje zwyczaje. Wczesne chodzenie spać jest niewskazane, lepiej iść do łóżka po północy. Aby nie mieć z tego powodu niedoborów snu, warto urządzić sobie popołudniową drzemkę. W ten sposób będziemy też mieli więcej energii wieczorem i łatwiej nam się będzie zmobilizować do domowych zajęć lub pracy.

Przypomina też, że podczas upałów jesteśmy mniej aktywni, więc przed snem przyda nam się nieco wysiłku – warto poćwiczyć, pobiegać lub iść na spacer.

W ciągu dnia, w pracy i w domu, również możemy się skutecznie chłodzić, pamiętając o kilku ważnych zasadach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.