Oszczędzaj pieniądze. Ikea rzuci do sklepów najbardziej kultowe meble z przeszłości

Do sklepów Ikei trafią kultowe meble nawet z lat 50.
Do sklepów Ikei trafią kultowe meble nawet z lat 50. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
To będzie nie lada gratka dla fanów designu w budżetowej wersji. Szwedzki koncern Ikea świętuje właśnie 75-lecie swojej działalności i z tej okazji do sprzedaży trafią najbardziej charakterystyczne meble z każdej dekady.

Oczywiście będą świeżo wyprodukowane, z uwzględnieniem przepisów i norm dotyczących materiałów etc. Cała kolekcja kultowych mebli będzie nosić nazwę Gratulera.

Pierwsze dostawy trafią do sklepów Ikea w sierpniu. W tym miesiącu będzie można kupić perełki z lat 50. i 60. W październiku dołączą do nich meble z lat 70. i 80, zaś w grudniu do sklepów trafią produkty z ostatniej dekady XX wieku.

Każdy produkt, który znajdzie się w kolekcji został wyselekcjonowany z bogatych archiwów marki. Stare meble z Ikei do dziś cieszą się sporą popularnością wśród kolekcjonerów.

– Niektóre z tych produktów są ikonami mebli w stylu vintage - są dziś wszędzie! Nadal kupuję produkty Ikea w aukcjach i w antykwariatach – mówi Creative Leader Ikea, Karin Gustavsson.

Wśród mebli, które zdefiniowały styl szwedzkiej marki będziemy mogli znaleźć m.in. fotel Ekenäset, dywan Färgstark i krzesło Bjuran. Design pozostał ten sam, natomiast niektóre z produktów zostały dostosowane do dzisiejszych wymagań klientów, zwłaszcza pod kątem wygody i komfortu.

Ikea powstała 28 lipca 1943 roku. Wtedy Ingvar Kamprad założył pierwszy sklep na przedmieściach miasteczka Ęlmhult. Dziś marka jest obecna na 49 rynkach, stacjonarne sklepy Ikea odwiedza rocznie blisko miliard ludzi. Ostatnio do sprzedaży w Ikei trafiły w końcu wegetariańskie hot-dogi po 2 zł za sztukę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.