Upał grozi ludziom porażeniem… prądem. Przez temperatury obniżyły się linie energetyczne

Maszyna rolnicza i nisko wiszące przewody elektryczne to nie jest dobre połączenie
Maszyna rolnicza i nisko wiszące przewody elektryczne to nie jest dobre połączenie Foto: Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
Przez zagrożeniem przestrzegają firmy zajmujące się przesyłem prądu. Przez bardzo wysokie temperatury kable pod napięciem wydłużają się i zbliżają do ziemi. W niektórych sytuacjach mogą zagrozić przebywającym pod nimi ludziom.

Ostrzeżenie wydała m.in. firma Energa Operator. Przypomina ona, że zagrożenie jest realne, szczególnie dla osób poruszających się wysokimi pojazdami.

Przede wszystkim ma na myśli rolników. Podczas zbóż zbierają oni plony przy pomocy kombajnów i innych maszyn, często podnosząc do góry ich osłony. W ten sposób chcą dodatkowo schłodzić silniki, ale narażają się na niebezpieczeństwo porażenia.

Zwiększa to wysokość pracującego sprzętu rolniczego, przez co zwiększa się niebezpieczeństwo zahaczenia maszyny o przewody energetyczne.

Według specjalistów należy zwracać uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości (co najmniej 1 m) pracującego sprzętu od przewodów linii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.